سونی مجموعه Sunset Overdrive را به نام خود ثبت کرد

به گزارش خانه انگلیسی، زمانی که استودیو اینسامنیاک گیمز بازی Sunset Overdrive را معرفی و عرضه کرد، هنوز یک استودیوی مستقل بود و این بازی را هم به صورت انحصاری برای کنسول نسل هشتمی ایکس باکس وان منتشر شد اما پس از اینکه شرکت سونی توانست اینسامنیاک گیمز را تصاحب کند، اوضاع دگرگون شد. حال این احتمال وجود دارد که روزی بازی Sunset Overdrive را در پلی استیشن ببینیم.

سونی مجموعه Sunset Overdrive را به نام خود ثبت کرد

به نظر می رسد که سونی مدتی پیش و در ماه آوریل نام تجاری بازی Sunset Overdrive را تمدید نموده است. این موضوع را یکی از کاربران معروف توییتر به نام Nibel که در زمینه بازی های ویدیویی فعالیت می نماید، پیدا نموده است. این دامنه دقیقا با همین نام تمدید شده و دارای پسوند خاصی هم نیست. این قضیه می تواند با بعضی از شایعه های قدیمی که خبر از امکان عرضه نسخه ریمستر این بازی برای پلی استیشن عرضه می دادند، همخوانی داشته باشد.

اگرچه عرضه Sunset Overdrive روی پلی استیشن می تواند بسیار هیجان انگیز باشد و باعث گردد افراد بیشتری به تجربه این ساخته هیجان انگیز استودیو اینسامنیاک گیمز بپردازند، اما از طرف دیگر باید چند نکته را ذکر کرد. اول از همه، ثبت یا تمدید نام تجاری لزوما به معنای ساخته شدن یک اثر نیست و گاه فقط برای حفظ نام آن اثر انجام می گردد. ممکن است تمدید نام Sunset Overdrive هم فقط به خاطر همین موضوع بوده باشد.

موضوع دوم، درباره مالکیت و حق نشر این اثر است. هنگامی که اینسامنیاک توسط سونی خریداری شد، این استودیو توانسته بود حق نشر بازی Sunset Overdrive را از آن خود کند و این یعنی در حال حاضر حق نشر بازی برای سونی است. با این حال، ناشر قسمت اول مایکروسافت است. به احتمال زیاد این امکان وجود ندارد که همان نسخه ای که روی ایکس باکس عرضه شد، دقیقا روی پلی استیشن عرضه گردد اما عرضه نسخه بازسازی شده که دارای تغییراتی باشد، باید امکان پذیر است. همچنین ممکن است اینسامنیاک تصمیم بگیرد که قسمت جدیدی از این بازی بسازد و برای این کار مسئله ای نخواهد داشت؛ چرا که سرنوشت کنونی این بازی در اختیار اینسامنیاک و سونی قرار گرفته است. هرچند اگر بخواهد این کار را کند، منطقی است که به نوعی قسمت اول هم روی پلی استیشن عرضه گردد تا هواداران این کنسول آشنایی بیشتری با این اثر داشته باشند.

قبلا هم شایعه هایی منتشر شده بود که از احتمال عرضه نسخه بازسازی شده و اصلاح شده بازی Sunset Overdrive روی کنسول های پلی استیشن 4 و پلی استیشن 5 خبر می داد. اواخر بهار و تابستان نزدیک است، اگرچه به نظر می رسد سونی در مراسم E3 سال جاری شرکت نخواهد کرد، اما طبیعی است که برنامه هایی برای رویدادی در آن حوالی در نظر گرفته باشد. اگر تمدید نام تجاری Sunset Overdrive توسط سونی معنای خاصی داشته باشد، ممکن است به زودی اطلاعات بیشتری از سوی آن ها بشنویم.

نظر شما چیست؟ آیا از آمدن بازسازی بازی Sunset Overdrive برای پلی استیشن 4 و پلی استیشن 5 استقبال می کنید؟

منبع: Gameinformer

منبع: دیجیکالا مگ

به "سونی مجموعه Sunset Overdrive را به نام خود ثبت کرد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "سونی مجموعه Sunset Overdrive را به نام خود ثبت کرد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید