شماره تازه Saints Row برای کنسول ها و کامپیوتر معرفی گشت

به گزارش خانه انگلیسی، همانطور که کم و بیش خبر داشتیم، در رویداد افتتاحیه نمایشگاه گیمزکام امسال از شماره تازه سری بازی های Saints Row رونمایی شد. این بازی تازه که اسمش همان Saints Row است و هیچ پسوند و پیشوند و شماره ای همراه آن نمی آید، قرار است یک بازنگری بزرگ بر سری باشد.

شماره تازه Saints Row برای کنسول ها و کامپیوتر معرفی گشت

بازی تازه Saints Row در حالی معرفی می شود که هفت هشت سالی از عرضه قسمت قبلی این سری بازی ها می گذرد. تصور می کردیم سازندگان سری بازی های Saints Row بخواهند پس از اتفاقات عجیب و غریب داستانی در Saints Row 4 سراغ یک خط داستانی و شخصیت های کاملا تازه بفرایند، اما انتظار نداشتیم که همه چیز مجموعه را دور بریزند و از ریشه بازی و دنیای کاملا تازهی خلق کنند.

سازندگان بازی Saints Row، منظورمان همین شماره تازه است، می گویند که امکان نداشته تا خط داستانی قسمت قبل را ادامه دهند و به همین دلیل تصمیم گرفتند تا کمی عقب بیایند و بی خیال اتفاقات بازی قبل شوند. محض یادآوری می گوییم که در Saints Row 4 بیگانگان به زمین حمله کردند و نقش اصلی بازی هم که رییس جمهور امریکا شده بود، با قدرت های ماورایی خود تبدیل به یک ابرقهرمان می شود و همه کس و همه چیز را لت و پار می کند.

گفته شده که در Saints Row تازه دیگر خبری از ابرقهرمان ها و بیگانگان و مسخره بازی نیست و این بازی کاملا روی مبارزات گنگستری تمرکز خواهد داشت؛ طوری که فرایند Saints Row تازه بیشتر شبیه به قسمت اول و دوم مجموعه است. البته که چیزی از فرایند بازی ندیده ایم و از داستانش هم تنها یک نکته را می دانیم: اینکه شخصیت های اصلی بازی نه رییس گروه های خلافکاری و گنگستری هستند و نه حتی واقعا خلافکار.

قرار است در بازی چگونگی تبدیل شدن تعدادی رفیق به گنگسترهای بزرگ را ببینیم. مثل دیگر قسمت های مجموعه، همان ابتدای کار یک شخصیت برای خود می سازیم. سازندگان قول داده اند که با بزرگترین و عمیق ترین بخش شخصیت سازی در سری بازی های Saints Row روبرو خواهیم شد. سپس به کمک مجموعه ای از سلاح ها و خودروها و صد البته رفقای عجیب و غریب، کنترل شهر را برعهده می گیریم.

در Saints Row تازه قرار است نقشه به چند بخش مختلف تقسیم و هر بخش از طریق یک گروه گنگستری کنترل شود؛ موضوعی که در مجموعه تازه نیست، اما در دو قسمت قبل وجود نداشت. به تدریج کنترل هر بخش شهر را به دست خواهیم گرفت.

سازندگان Saints Row می گویند که هر مرحله اصلی در این شماره تازه مجموعه بسیار بزرگ و پر سر و صدا خواهد بود و مراحل با الهام از فیلم هایی مثل سریع و خشن طراحی شده اند. قرار است مثل گذشته مبارزه حین ماشین سواری، موشک سواری و جت سواری و اتفاقات همیشگی سری Saints Row بخشی از بازی باشند. با این حال، به شکلی بزرگتر و گسترده تر.

بازی هنوز هم یک اکشن سوم شخص باحال است و می توانیم انتظار داشته باشیم که حسابی سرگرم کننده باشد؛ مخصوصا به صورت چند نفره. چون قرار است تمام بازی به صورت چند نفره همکاری قابل بازی باشد. مشخصا از جزییات این حالت صحبت نشده، اما با توجه به آنچه می بینیم، احتمالا می توانیم کل مراحل را به صورت چهارنفره آنلاین تجربه کنیم که بسیار مجذوب کننده خواهد بود.

با این حال، نکته ای در Saints Row تازه وجود دارد که کمی در ذوق می زند؛ البته فقط برای طرفداران اصلی مجموعه و کسانی که منتظر بازگشت این سری به ریشه های اصلی خود بودند. هرگز نباید همین حالا درباره بازی قضاوت کنیم و مطمئنا قضاوت ها را به پس از عرضه آن موکول می کنیم، ولی نمی توانیم این را هم انکار کنیم که سبک و سیاق تازهی که Saints Row به خود گرفته به هیچ وجه شبیه به ریشه های این مجموعه نیست.

به جای تعدادی گنگستر باحال، با چند جوانک روبرو شده ایم که انگار برای مخاطب های کم سن و سال امروزی طراحی شده اند، نه برای طرفداران سری Saints Row با شخصیت های شگفت انگیزش. اینکه شخصیت های اصلی این سری مثل جانی گت یا شاندی در بازی نیستند، واقعا ضربه ای برای طرفداران اصلی این سری است. و این نکته را هم تخیل نمی کنیم، چون سازندگان Saints Row تازه گفته اند که همه چیز این بازی از شهر و شخصیت ها گرفته تازه است و خبری از شخصیت های قبلی نخواهد بود.

سازندگان بازی اطمینان خاطر داده اند که شخصیت های تازه بازی به اندازه گذشته مجذوب کننده باشند، با این حال ما که چیزی جز چهار نوجوان ناپخته بی نمک نمی بینیم.

در هر حال، همانطور که گفتیم فعلا قضاوت نمی کنیم، مخصوصا که هیچ چیزی از بازی ندیده ایم. در ابتدا حتی این هراس را داشتیم که سبک هنری بازی هم تفاوت پیدا کرده و شبیه فورتنایت شده باشد (که البته به خودی خود بد نیست، اما با طبیعت و ریشه Saints Row همخوانی ندارد)، اما اسکرین شات های بازی و تیزر کوتاهی که از گیم پلی نشان داده شده، از نظر گرافیکی شباهتی به انیمیشن رونمایی بازی ندارد و بسیار بهتر است.

می توانید در ادامه تریلر رونمایی و تصاویر منتشر شده از بازی Saints Row را ببینید.

عرضه بازی برای روز 25 فوریه سال 2022 در نظر گرفته شده است. بازی روی پلتفرم های پلی استیشن 4، پلی استیشن 5، ایکس باکس وان، ایکس باکس سری و کامپیوتر عرضه خواهد شد.

منبع: دیجیکالا مگ

به "شماره تازه Saints Row برای کنسول ها و کامپیوتر معرفی گشت" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "شماره تازه Saints Row برای کنسول ها و کامپیوتر معرفی گشت"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید