صنعت گردشگری قربانی شماره یک سویه تازه کرونا است

به گزارش خانه انگلیسی، ایرنا/ براساس آخرین خبرهای بدست رسیده و گزارشات منتشر شده، صنعت گردشگری قربانی شماره یک سویه تازه کرونا است.

صنعت گردشگری قربانی شماره یک سویه تازه کرونا است

یک سویه نو و جهش یافته از ویروس کووید-19 از اوایل هفته جاری در سراسر دنیا پخش شد. به موجب شیوع این ویروس دولتها به بستن مرزها و تنو محدودیت های مسافرتی روی آوردند و رئیس کمیسیون اروپا گفت باید فورا و در کوتاهترین زمان ممکن این سویه را بشناسیم.

پس از همه گیر شدن نگرانی ها درباره این سویه نو که از طرف سازمان بهداشت دنیای به نام اومیکرون (Omicron coronavirus) نامگذاری شده، فهرستی بلند بالا از کشورها از جمله قطر، آمریکا، بحرین، عربستان، کویت و هلند از همین حالا محدودیت های مسافرتی روی کشورهای جنوب آفریقا که ظاهرا منشا این سویه نو بوده اند، اعمال نموده اند.

اندونزی محدودیت های نوی برای ورود به خاک این کشور اعمال کرد و آنگولا به اولین کشور در جنوب آفریقا تبدیل شد که تمام پروازهای خود از کشورهای منطقه چون موزامبیک، نامیبیا و آفریقای جنوبی را لغو می نماید. مراکش نیز خاطرنشان کرد به مدت دو هفته تمام پروازهای ورودی خود را لغو و متوقف می نماید.

ظهور و شیوع سویه اومیکرون ویروس کرونا کوشش های دنیای برای مبارزه با همه گیری این ویروس را در سایه ای از تردید فرو برده است، چون این سویه فوق العاده مسری است. بنابراین کشورها ناچار شدند تدابیری را که امید داشتند در گذشته بماند، دوباره اعمال نمایند.

مقامات بهداشت هلند خاطرنشان کردند از بین 61 مسافری که از آفریقای جنوبی با تست مثبت کرونا به خاک این کشور وارد و قرنطینه شده بودند، دستکم 13 نفر به سویه اومیکرون مبتلا بودند. موسسه ملی بهداشت عمومی هلند هشدار داد تحقیقات در این باره هنوز کامل نشده و ممکن است شواهد ابتلا به سویه نو در نمونه های بیشتری پیدا گردد.

در شرایطی که بسیاری از کشورهای اروپایی از جمله آلمان و فرانسه برای مقابله با افزایش آمار ابتلا به ویروس کرونا اعمال محدودیت های کرونایی را مجددا از سرگرفته اند، رای دهندگان سوئیسی در یک همه پرسی از تصویب قانون ارائه گذرنامه کرونایی حمایت کردند. در انگلیس آوید جاوید، وزیر بهداشت خاطرنشان کرد مقررات کرونایی از 30 نوامبر اجرایی می شوند. با این حساب زدن ماسک در فروشگاه ها و وسایل حمل و نقل عمومی این کشور اجباری است و تمام مسافرانی که به خاک انگلیس وارد می شوند، باید تست پی سی آر داده و تا زمانیکه منفی بودن تست کرونای آنها اثبات نشده، در قرنطینه بمانند. به این ترتیب میتوان گردشگری را قربانی شماره یک سویه اومیکرون ویروس کرونا دانست، زیرا به محض ظهور بار دیگر ممنوعیت ها و محدودیت های مسافرتی را که امید به برداشته شدنشان بود، در دنیا تنو کرد.

با وجود تمام این تدابیر پیشگیرانه سویه نو کرونا همین حالا نیز از کنترل خارج شده و در تمام کشورها از هلند و انگلیس گرفته تا هنگ کنگ و استرالیا مشاهده شده است. مقامات استرالیایی خاطرنشان کردند سویه اومیکرون را برای اولین بار در دو مسافری که از آفریقای جنوبی به سیدنی آمده بودند، مشاهده کردند. ظهور سویه اومیکرون تنها یک ماه پس از آن رخ داد که استرالیا محدودیت سفرهای خارجی بدون مجوز را برداشت.

در این بین دانمارک مشاهده اولین مورد از ابتلا به ویروس کرونا را در دو مسافری که از پرواز آفریقای جنوبی آمده بودند تایید و آلمان سومین گزارش ابتلای خود را ثبت کرد.

سرعت بستن مرزها و اعمال محدودیت های مسافرتی در دنیا بسیاری از مسافران را سردرگم نموده است. بسیاری از آن به فرودگاه بین المللی ژوهانسبورگ هجوم بردند تا به آخرین پرواز به مقاصد موردنظرشان برسند.

همزمان با آنکه دانشمندان سخت در کوششند تا مقدار تهدید وارده از سوی این سویه نو را مشخص نمایند و بفهمند که آیا اومیکرون می تواند از سد واکسن های موجود عبور کند یا نه، یک دکتر در آفریقای جنوبی ادعا نموده است بسیاری از بیمارانی که به ابتلا به سویه اومیکرون مشکوک هستند، تنها علائم خفیفی چون خستگی از خود نشان می دهند.

منبع: همگردی

به "صنعت گردشگری قربانی شماره یک سویه تازه کرونا است" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "صنعت گردشگری قربانی شماره یک سویه تازه کرونا است"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید