فعالیت معدنکاران و تخریب یک میراث طبیعی در بوشهر ، اعتراض و راهپیمایی مردم ؛ محیط زیست واکنش نشان داد

به گزارش خانه انگلیسی، دوستداران قله بیرمی در منطقه دشتی با پای پیاده تا معدن سنگ مرمریت و محل عمارت شیرینه راهپیمایی کردند تا اعتراض خود را به بی توجهی مسئولان و تخریب میراث طبیعی و محیط زیست منطقه نشان دهند .

فعالیت معدنکاران و تخریب یک میراث طبیعی در بوشهر ، اعتراض و راهپیمایی مردم ؛ محیط زیست واکنش نشان داد

خانه انگلیسی: جمعی از مردم طی امروز و دیروز (20 و 21 تیر ماه) در اعتراض به فعالیت معدن سنگ مرمریت تا محل عمارت شیرینه راهپیمایی و تجمع کردند تا اعتراض خود را به سازمان محیط زیست و تخریب میراث طبیعی نشان دهند.

تجمع کنندگان خواهان لغو مجوز معدن شده اند تا کوه بیرمی که بلندترین قله استان بوشهر را به ارتفاع 1950 متر در خود جای داده به عنوان یک ثروت ملی برای نسل آینده حفظ گردد.

کوه بیرمی (شکوه بیرمی) که در استان بوشهر در میان شهرستان های خورموج و اهرم واقع است صاحب یکی از بهترین منابع طبیعی و از بکرترین چشم اندازهای کشور است. چشمه های مختلفی از این کوه سرچشمه می گیرند که در تمام طول سال آب دارند. منظره فوق العاده قله این کوه که مشرف به بیشتر نقاط استان بوشهر و خلیج فارس است از زیباترین چشم اندازهای کشور است و به همین جهت گردشگران و طبیعت گردان بسیاری را به سوی خود جلب می نماید.

عمارت شیرینه نیز در محلی موسوم به همین نام در دل کوه و در 5 کیلومتری شرق خورموج قرار گرفته است. این بنا توسط محمد خان دشتی بنا نهاده شده و با توجه به اینکه سرچشمه آب شیرینی در کنار عمارت قرار داشت مشهور به عمارت شیرینه شد. قدمت این بنا به صد سال می رسد.

مدیرکل حفاظت محیط زیست استان بوشهر در واکنش به اعتراض بعضی شهروندان استان بوشهر در این زمینه گفت: با حضور محیط بانان از جاده کشی این واحد معدنی ممانعت شد و این موضوع در هفته پیش رو با جدیت بیشتری پیگیری می گردد.

فرهاد قلی نژاد با تاکید بر اینکه لغو مجوز فعالیت واحد معدنی سنگ مرمریت شهرستان دشتی واقع در محدوده منطقه حفاظت شده کوه بیرمی (تنگ شیرینه) در دست پیگیری است اضافه نمود: تاکنون چندین شکواییه نسبت به این موضوع مطرح شده با این وجود هنوز مجوز فعالیت این واحد معدنی باطل نشده است. با این وجود اداره کل حفاظت محیط زیست استان بوشهر این موضوع را تا حصول نتیجه مورد دلخواه مردم پیگیری می نماید.

منبع: چمدان

به "فعالیت معدنکاران و تخریب یک میراث طبیعی در بوشهر ، اعتراض و راهپیمایی مردم ؛ محیط زیست واکنش نشان داد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "فعالیت معدنکاران و تخریب یک میراث طبیعی در بوشهر ، اعتراض و راهپیمایی مردم ؛ محیط زیست واکنش نشان داد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید