ماه آینده در مسابقات مقدماتی بیلیارد حرفه ای ها شرکت می کنم

به گزارش خانه انگلیسی، سرخوش گفت: ماه آینده در مسابقات مقدماتی تور حرفه ای های بیلیارد در کشور انگلیس، شرکت خواهم کرد.

ماه آینده در مسابقات مقدماتی بیلیارد حرفه ای ها شرکت می کنم

امیر سرخوش بازیکن تیم ملی بیلیارد کشورمان در گفت و گو با ، در رابطه با شرایط خودش پس از شیوع ویروس کرونا گفت: پیش از بازگشایی باشگاه های بیلیارد در خانه بر روی میز خودم تمرین می کردم. پس از بازگشایی باشگاه های بیلیارد تمریناتم را جدی تر دنبال کردم. در حال حاضر در حال برطرف اشکال هستم.

او درباره مسابقات بیلیارد داخلی و بین المللی گفت: در حال حاضر هیچ مسابقه داخلی برگزار نمی گردد. از نیمه مردادماه مسابقات انتخابی حرفه ای ها در کشور انگلیس برگزار خواهد شد. این مسابقات به صورت (اوپن) برگزار می گردد و هر بازیکن داوطلبی می تواند در این مسابقات شرکت کند.

سرخوش ادامه داد: 12 نفر از برترین های این مسابقات به تور حرفه ای های بیلیارد صعود خواهند کرد. سال گذشته حدود 250 نفر در این مسابقات شرکت نموده بودند. این مسابقات به دلیل آن که جز مسابقات حرفه ای محسوب می گردد، طبق قانون مجلس شورای اسلامی، وزارت ورزش و جوانان و فدراسیون بیلیارد نمی توانند از اعزام بازیکنان به این مسابقات حمایت اقتصادی نمایند.

بازیکن تیم ملی بیلیارد کشورمان در رابطه با قانون منع حمایت اقتصادی از اعزام ورزشکاران به مسابقات حرفه ای اعلام کرد: به نظر من مسئولان کشور ما، چون از سطح کلان به این مسائل نگاه می نمایند، حتما مصلحتی بوده که این قانون را تصویب نموده اند. تور حرفه ای ها جوایز زیادی دارد. اگر بازیکنان به تور حرفه ای ها راه پیدا نمایند، درآمد زیادی نصیبشان می گردد و دیگر نیازی به حمایت اقتصادی ندارند.

سرخوش در رابطه با سهولت صدور ویزا برای حضور در تور حرفه ای انگلیس اظهار کرد: من به راحتی توانستم ویزا حضور در مسابقات انگلیس را بگیرم و مشکل خاصی نداشتم. البته بعضی از بازیکنان برای اخذ ویزا مشکل دارند.

او درباره حمایت های اقتصادی فدراسیون بیلیارد برای اعزام بازیکنان به مسابقات بین المللی گفت: در دوره هاشم اسکندری (رئیس سابق فدراسیون بیلیارد) هرگاه در حساب فدراسیون پولی بود از ورزشکاران دریغ نمی شد. گاهی فدراسیون با مسائل اقتصادی روبرو شده بود که به طبع مسئولان فدراسیون نمی توانستند از ما حمایت نمایند. در حال حاضر مطالبه ای از فدراسیون بیلیارد ندارم.

بازیکن تیم ملی بیلیارد کشورمان درباره محمدرضا مقصودلو (سرپرست جدید فدراسیون بیلیارد) اظهار کرد: من تا به حال او را از نزدیک ندیدم. به دلیل شیوع ویروس کرونا فعالیت های مقصودلو محدود شده است. امیدوارم بتواند به این ورزش یاری کند.

سرخوش در رابطه با آغاز مجدد لیگ برتر بیلیارد کشور، اعلام کرد: در گذشته مسابقاتی در چارچوب لیگ برتر بیلیارد برگزار گردید. مسابقات خوبی بود و درآمد زایی نسبتا خوبی داشت. از آنجا که مسابقات ما بیشتر به صورت انفرادی برگزار می گردد و مسابقات لیگ های آسیایی برگزار نمی گردد، مسابقات لیگ برتر بیلیارد در کشور ما کم رنگ شد.

او اضافه کرد: البته مسابقات تیمی آسیایی و جهانی برگزار می گردد، اما هیچ کشوری مسابقاتی در قالب لیگ برتر بیلیارد برگزار نمی کند. به نظرم اگر انرژی که می خواهد صرف برگزاری لیگ گردد در مسابقات انفرادی صرف گردد، شاهد نتایج بهتری خواهیم بود.

سرخوش در خاتمه گفت: ورزش بیلیارد در سال های اخیر طرفداران زیادی پیدا نموده است. بعضی از افراد این ورزش، درآمد های هنگفتی را از آن خود می نمایند. در گذشته حمایت باشگاه های بیلیارد از بازیکنان بیشتر بود و خانواده هایی با درآمد پایین راحت تر می توانستند در این ورزش فعالیت نمایند. در حال حاضر بیشتر بازیکنان تیم ملی از خانواده های متوسط جامعه هستند.

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان

به "ماه آینده در مسابقات مقدماتی بیلیارد حرفه ای ها شرکت می کنم" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "ماه آینده در مسابقات مقدماتی بیلیارد حرفه ای ها شرکت می کنم"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید