ناوهای جنگی هند به خلیج فارس اعزام شدند

به گزارش خانه انگلیسی به نقل از نشریه نیوز 18، نیروی دریایی هند اعلام نمود که برای اطمینان از حفظ امنیت و فعالیت کشتی های هندی که در منطقه رفت وآمد می نمایند، کشتی های جنگی این کشور به دریای عمان و خلیج فارس اعزام شده اند.

ناوهای جنگی هند به خلیج فارس اعزام شدند

در بیانیه نیروی دریایی هند آمده است: دو کشتی جنگی موسوم به ای ان اس چنای و ای ان اس سوناینا برای انجام عملیات امنیت دریایی به خلیج فارس و دریای عمان اعزام شدند و همچنین نظارت هوایی نیز توسط جنگنده های نیروی دریایی هند در منطقه انجام می گردد.

در ادامه بیانیه آمده است: مرکز ادغام اطلاعات در منطقه اقیانوس هند همچنین از نزدیک بر رفت و آمد کشتی ها در خلیج فارس نظارت می نماید. این اقدام در نتیجه حوادث اخیر در منطقه و همچنین برای اطمینان از ادامه فعالیت کشتی های هند در دریای عمان و خلیج فارس انجام می گردد.

نیروی دریایی هند تاکید نمود: متعهد به تأمین امنیت و تجارت دریایی و رفت و آمد کشتی های هندی در منطقه متعهد هستیم و به برقراری صلح و ثبات در منطقه اقیانوس هند یاری می کنیم.

پیش از این سازمان کل کشتیرانی هند به کشتی های این کشور که از تنگه هرمز، خلیج فارس و دریای عمان عبور می نمایند هشدار داده بود که تمام احتیاط لازم را انجام داده و تمهیدات امنیتی را به کار گیرند.

تنش ها در منطقه خلیج فارس پس از اعزام چند فروند ناو و نیروی نظامی آمریکایی تشدید شده است.

بسیاری از کارشناسان همچنین با اعلام نگرانی از اعزام ناوهای جنگی آمریکا به منطقه نسبت به بروز برخوردهای نظامی هشدار داده و خواهان خویشتنداری در منطقه شده اند.

منبع: خبرگزاری مهر

به "ناوهای جنگی هند به خلیج فارس اعزام شدند" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "ناوهای جنگی هند به خلیج فارس اعزام شدند"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید