واشنگتن پست: تا به امروز دست کم 5 نفر در اعتراضات آمریکا کشته شده اند

به گزارش خانه انگلیسی، یک روزنامه آمریکایی از کشته شدن حداقل 5 نفر در ناآرامی های اخیر این کشور اطلاع داد.

واشنگتن پست: تا به امروز دست کم 5 نفر در اعتراضات آمریکا کشته شده اند

به گزارش گروه بین الملل خانه انگلیسی، روزنامه واشنگتن پست در گزارشی با اشاره به ناآرامی ها و اعتراضات اخیر که به دنبال قتل یک شهروند سیاه پوست به دست مأمور پلیس در سراسر آمریکا به وجود آمده نوشته است که حداقل 5 نفر در جریان این ناآرامی ها کشته شده اند.

همچنین رسانه های آمریکایی از بازداشت بیش از 4 هزار نفر در این کشور خبر داده اند.

انتشار ویدئویی از مرگ فجیع جرج فلوید، سیاه پوست 46ساله آمریکایی به دست درک شووین، مأمور سفیدپوست پلیس، که زانویش را روی گردن او فشار می دهد موج جدیدی از خشم و اعتراض به نژادپرستی نهادینه شده در ساختار جامعه آمریکا را موجب شده است.

چند روز پس از قتل فلوید اعتراضات و ناآرامی ها در مینیاپولیس، مرکز ایالت مینه سوتا ادامه یافت و این شهر به شهری جنگ زده شبیه شده است. این تظاهرات به دیگر شهرهای آمریکا نیز کشیده شد و در بیش از 25 شهر این کشور حالت فوق العاده اعلام شد.

دونالد ترامپ معترضان را آشوب طلب خوانده است و خواهان صدور احکام شدید و حبس های طولانی مدت برای عناصری شد که به گفته وی به افراد و اموال و دارایی های عمومی تعرض می نمایند.

وزارت دادگستری آمریکا هم در پی اعتراضات و گسترش ناآرامی در این کشور گروههایی را که از آنها با عنوان تندرو و خشونت طلب یاد کرد به موج سواری از این اعتراضات برای پیشبرد برنامه هایشان متهم کرد.

+

منبع: خبرگزاری تسنیم

به "واشنگتن پست: تا به امروز دست کم 5 نفر در اعتراضات آمریکا کشته شده اند" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "واشنگتن پست: تا به امروز دست کم 5 نفر در اعتراضات آمریکا کشته شده اند"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید