ورود ادبیات مخالفت با تحریم ها و اقدامات زورمدارانه یکجانبه به یونیدو

به گزارش خانه انگلیسی، سفیر و نماینده دائم ایران در دفتر سازمان ملل از ورود ادبیات مخالفت با تحریم ها و اقدامات زورمدارانه یکجانبه به سازمان توسعه صنعتی ملل متحد یونیدو خبر داد.

ورود ادبیات مخالفت با تحریم ها و اقدامات زورمدارانه یکجانبه به یونیدو

به گزارش گروه سیاست خارجی خانه انگلیسی، کاظم غریب آبادی سفیر و کننده دائم ایران نزد سازمانهای بین المللی در وین و رئیس هیأت اعزامی به هجدهمین کنفرانس عمومی سازمان توسعه صنعتی ملل متحد که در ابوظبی برگزار شد، با اعلام انتخاب جمهوری اسلامی ایران به عنوان معاون رئیس کنفرانس از گروه آسیا در آغاز این اجلاس و همچنین انتخاب مجدد ایران به عنوان یکی از اعضای کمیته برنامه و بودجه یونیدو برای یک دوره دیگر، گفت: یکی از مباحث مهمی که در رابطه با نشست امسال کنفرانس عمومی یونیدو قابل توجه است، ورود ادبیات مخالفت با تحریم ها و اقدامات زورمدارانه یکجانبه در این سازمان و اسناد آن است.

سفیر کشورمان افزود: با وجود اینکه مهمترین مأموریت یونیدو توسعه صنعتی در کشورهای در حال توسعه است، اما به دلیل مقاومت کشورهای غربی، به چالش های فراروی کشورهای در حال توسعه به ویژه اعمال تحریم ها و اقدامات زورمدارانه یکجانبه علیه بیش از 25 کشور عضو این سازمان، پرداخته نشده است.

غریب آبادی گفت: در جلسات آماده سازی این دور از کنفرانس عمومی یونیدو در وین، جمهوری اسلامی ایران با همراهی و حمایت چندین کشور دیگر، بر ضرورت طرح موضوع تحریم ها و پرهیز از آن در سند نهایی کنفرانس تأکید کردند. در نتیجه، بعد از مذاکرات متعدد و طولانی، یکی از بندهای بیانیه ابوظبی به این موضوع اختصاص یافت. در این بند، آمده است: از کشورها قویا درخواست می شود تا از اعمال هرگونه اقدامات یکجانبه مالی، مالی و تجاری که در مطابقت با حقوق بین الملل و منشور ملل متحد قرار ندارند و مانع دستیابی کامل به توسعه مالی و اجتماعی به ویژه در کشورهای در حال توسعه می شوند، خودداری کنند.

منبع: خبرگزاری فارس

به "ورود ادبیات مخالفت با تحریم ها و اقدامات زورمدارانه یکجانبه به یونیدو" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "ورود ادبیات مخالفت با تحریم ها و اقدامات زورمدارانه یکجانبه به یونیدو"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید