کلاهبردار 200 میلیارد تومانی در ب ام و x4 آخرین مدلش دستگیر شد

به گزارش خانه انگلیسی، خبرنگاران: کلاهبردار سابقه داری که به بهانه پیش فروش آپارتمان در منطقه هروی و پاسداران، توانسته بود 200 میلیارد تومان از ده ها نفر کلاهبرداری کند، دستگیر شد.

کلاهبردار 200 میلیارد تومانی در ب ام و x4 آخرین مدلش دستگیر شد

به گزارش خانه انگلیسی، در پی مراجعه و شکایت ده ها مالباخته به دادسرای ناحیه 4 تهران و طرح شکایت در مورد پیش فروش واحدهای مسکونی توسط یک شرکت خصوصی و عدم اجرای تعهدات جهت تحویل واحدهای فروخته شده، پرونده ای با موضوع کلاهبرداری در آذرماه سال 1393 تشکیل و به دستور شعبه سیزدهم بازپرسی، پرونده جهت رسیدگی در اختیار اداره چهاردهم پلیس آگاهی تهران عظیم نهاده شد.

شکات و مالباختگان در اظهاراتی مشابه عنوان نمودند که در زمان مراجعه به دفتر یک شرکت خصوصی واقع در برج تجاری هروی، اقدام به تنظیم قرارداد و پرداخت پول به حساب بانکی مدیر شرکت جهت پیش خرید واحد مسکونی نموده اما پس از مدتی متوجه توقف پروژه و تعطیلی دفتر شرکت مذکور شدند.

یکی از مالبختگان که مبلغ 670 میلیون تومان به حساب مدیر شرکت به نام آقای مهدی . هـ واریز نموده، در اظهارات خود به کارآگاهان گفت: چندی پیش در محدوده پاسداران به دنبال خرید یک واحد مسکونی بودم؛ به وسیله بنگاه های املاک اطلاع پیدا کردم که شخصی به نام مهدی . هـ اقدام به پیش فروش تعداد محدودی واحدهای مسکونی با شرایط بسیار مناسب در منطقه نموده بگونه ای که قیمت تمام شده واحد پیش فروش شده نسبت به واحدهای مشابه بسیار ارزانتر محاسبه شده بود. با مراجعه به دفتر شرکتِ مهدی . هـ در برج تجاری هروی، اقدام به تنظیم قرارداد و پرداخت مبلغ 670 میلیون تومان به حساب ایشان کردم و قرار شد تا مجتمع مسکونی مورد نظر در مدت حداکثر یک سال تحویل داده گردد اما پس از چند هفته، زمانیکه برای پیگیری نحوه پیشرفت کار به محل پروژه رفته بودم، متوجه شدم که هیچگونه پیشرفتی در ساخت و ساز صورت نگرفته! به همین علت به دفتر شرکت مراجعه و متوجه شدم که شرکت تعطیل شده و علاوه بر من، ده ها نفر دیگر نیز به همین شیوه و شگرد مورد کلاهبرداری نهاده شده اند.

با شروع رسیدگی به پرونده، کارآگاهان در همان مراحل اولیه تحقیقات پیروز به شناسایی مجرم سابقه دار مهدی . هـ (متولد 1349) به عنوان یکی از مجرمین سابقه دار در زمینه فروش و انتقال مال غیر شدند که همزمان با تأسیس یک شرکت کاغذی - بدون سیر مراحل قانونی و حتی ثبت شرکت - اقدام به جابجایی محل سکونت خود در منطقه عراقی نموده و از این محل متواری شده است.

در ادامه کارآگاهان اطلاع پیدا کردند که تمامی شکات و مالباختگان به وسیله بنگاه های مشاوره املاک به متهم پرونده معرفی شده بودند لذا تحقیقات در این خصوص شروع و تعیین شد که مهدی . هـ با مراجعه به تعدادی از بنگاه های املاک در منطقه پاسداران، خود را به عنوان سازنده واحدهای مسکونی معرفی و در ادامه اقدامات فریبکارانه خود و طرح دوستی با مدیران بنگاه ها، از آنها درخواست می نموده تا افراد متقاضی پیش خرید منزل را به دفتر شرکت در برج هروی معرفی نمایند.

با آنالیز اسناد و مدارک متعلق به ده ها قرارداد تنظیم شده مابین متهم و شکات پرونده تعیین شد که مهدی . هـ در طول مدت فعالیت خود اقدام به پیش فروش یک واحد به چندین نفر از شکات نموده و حتی جهت جلب اعتماد آنها نیز بعضی مراحل مقدماتی ساختمان سازی را نیز عملیاتی نموده و نهایتاَ پس از برداشت کلیه وجوه پرداختی از سوی متقاضیان واحدهای مسکونی، در سال 1393 متواری شده است.

در ادامه تحقیقات پلیسی و در شرایطی که متهم هیچگونه اثر و نشانی از خود به جای نگذاشته بود، نهایتا با انجام اقدامات پیچیده پلیسی، مخفیگاه وی در منطقه ازگل شناسایی و کنترل نامحسوس از این محل جهت اطمینان از حضور وی، در دستور کار کارآگاهان نهاده شد.

انتها در اردیبهشت ماه سال 1394 و در حالیکه متهم با یک دستگاه خودرو BMW مدلX4 قصد خارج شدن از مخفیگاه خود را داشت، کارآگاهان اقدام به دستگیری و انتقال وی به اداره چهاردهم پلیس آگاهی تهران عظیم کردند.

متهم پس از انتقال به اداره چهاردهم صراحتاً به کلاهبرداری از شکات اعتراف و در اظهاراتش به کارآگاهان عنوان نمود: با مراجعه به بنگاه های مشاوره املاک و ضمن معرفی خود به عنوان پیمانکار ساختمانی اقدام به شناسایی بعضی از محل های مناسب برای انجام پروژه های ساختمان سازی نموده و در ادامه تحت عنوان مشارکت در ساخت و ساز اقدام به تنظیم قرارداد با مالک زمین می کردم؛ از سوی دیگر و بدون اطلاع صاحب حقیقی زمین، با طرح موضوع پروژه ساختمان سازی اقدام به پیش فروش واحدهای به ظاهر در حال ساخت نموده و زمانیکه مراجعه نمایندگان به محل دفتر شرکت، خواهان بازدید از محل ساخت و ساز می شدند، آنها را به نشانی محل ساخت و ساز راهنمایی و آنها نیز با مشاهده انجام بعضی اقدامات مرتبط با پروژه ساختمان سازی از قبیل گودبرداری و... پول مورد توافق در قرارداد پیش فروش را به حساب واریز می کردند بدون آنکه اطلاع داشته باشند که واحدی که اصلاً وجود نداشته و اصلاً ساخته نخواهد شد به چندین نفر دیگر نیز فروش رفته است.

سرهنگ عباسعلی محمدیان، رئیس پلیس آگاهی تهران عظیم، با اشاره به ارزش اقتصادی پرونده گفت: با شناسایی ده ها مالباخته و آنالیز اسناد و مدارک بدست آمده از شکات و همچنین متهم پرونده، ارزش اقتصادی پرونده تا به امروز بیش از 200 میلیارد تومان برآورد شده که با توجه به اعترافات جدید متهم در مورد ارتکاب جرایم مشابه در دیگر مناطق تهران بویژه در مناطق پیروزی، عظیمراه محلاتی و ازگل، احتمال افزایش ارزش پرونده همچنان وجود دارد؛ لذا با صدور قرار قانونی لازم از سوی مقام محترم قضایی، متهم جهت انجام تحقیقات تکمیلی و شناسایی دیگر جرایم ارتکابی در اختیار اداره چهاردهم پلیس آگاهی تهران عظیم نهاده شده است.

منبع: تسنیم

به "کلاهبردار 200 میلیارد تومانی در ب ام و x4 آخرین مدلش دستگیر شد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "کلاهبردار 200 میلیارد تومانی در ب ام و x4 آخرین مدلش دستگیر شد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید