یک میلیون نفر بیمه بیکاری کرونا دریافت کردند

به گزارش خانه انگلیسی، بر اساس آخرین آمار اعلامی مدیرکل بیمه بیکاری وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی، از زمان شیوع بیماری کرونا تا به امروز (بیست و پنجم شهریورماه) یک میلیون و 33 هزار نفر مستمری بیکاری کرونا دریافت کردند.

یک میلیون نفر بیمه بیکاری کرونا دریافت کردند

به گزارش گروه اقتصادی خانه انگلیسی، از زمان شیوع بیماری کرونا تا به امروز یک میلیون و 33 هزار نفر مستمری بیکاری کرونا دریافت کردند.

بیکاری، یکی از تبعات اقتصادی شیوع کرونا است که به واسطه اعمال محدودیت های ترددی و تعطیلی کسب وکارها، دامن گیر بخش قابل توجهی از نیروی کار کشور شده است.

دولت برای حمایت از معیشت کسانی که بالاجبار در دوره شیوع کرونا کار خود را از دست داده اند، پنج هزار میلیارد تومان در نظر گرفت که با تزریق به صندوق بیکاری، صرف حمایت از کسانی خواهد شد که با تعطیلی مشاغل در اپیدمی کرونا از ادامه کار بازمانده اند.

همچنین برای همین منظور سامانه ای به آدرس bimebikari.mcls.gov.ir راه اندازی شد تا افراد، درخواست خود را در آن ثبت کنند. پس از انجام پایش های لازم مشمولان شناسایی و پرداخت بیمه بیکاری برای سه ماه (اسفند، فروردین و اردیبهشت) پرداخت شد.

براساس آخرین آمار اعلامی مسعود بابایی مدیرکل بیمه بیکاری وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی از ابتدای شیوع ویروی کرونا تا کنون 249 هزار و 229 کارگاه و بنگاه اقتصادی متاثر از شیوع بیماری کرونا تعدیل نیرو داشتند.

همچنین در مجموع 730 هزار و 902 نفر در دوره شیوع بیماری کار خود را از دست دادند. البته بیکاری این افراد به این شکل بوده که برخی در اسفند، فروردین و اردیبهشت بیکار شدند و برخی دیگر در ماه های بعد یعنی در فروردین و اردیبهشت از کار بیکار شدند.

براساس این گزارش یک میلیون و 33 هزار مورد بیمه بیکاری پرداخت شده است. تفاوت تعداد پرداخت های مستمری بیکاری کرونا با افراد بیکار شده به این دلیل است که ممکن است برخی از اسفندماه بیکار شدند و سه مورد مستمری دریافت کردند و یا اینکه برخی در ماه بعد (فروردین ماه) بیکار شدند و تنها دو مورد مستمری دریافت کردند.

پرداخت بیمه بیکاری ناشی از کرونا بر مبنای قانون بیمه بیکاری نبود بلکه طبق محاسبات با ستاد ملی مبارزه با کرونا به صورت میانگین حدود یک میلیون و صد هزار تومان به افراد پرداخت شده است. پرداخت بیمه بیکاری از خردادماه طبق روال گذشته و برابر قانون بیمه بیکاری خواهد بود.

منبع: خبرگزاری دانشجو

به "یک میلیون نفر بیمه بیکاری کرونا دریافت کردند" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "یک میلیون نفر بیمه بیکاری کرونا دریافت کردند"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید