آخرین دیگ های آلاینده ایرالکو از مدار فراوری خارج شد

به گزارش خانه انگلیسی، 42 دیگ باقیمانده از 750 دیگ قدیمی و فاقد سیستم کنترل آلایندگی کارخانه ایرالکو در اراک از مدار فراوری خارج شد .

آخرین دیگ های آلاینده ایرالکو از مدار فراوری خارج شد

به گزارش خانه انگلیسی، به نقل از محیط زیست استان مرکزی، رضا میرزایی مدیرکل حفاظت محیط زیست استان در مراسم خروج این تعداد دیگ از مدار فراوری گفت: تعطیلی دیگ های آلاینده خطوط قدیمی ایرالکو باید در سال 88 انجام می شده که با وقفه چندین ساله همراه بوده است و خروج و جمع آوری این دیگ های باقیمانده از مدار، اتفاقی مبارک برای کاهش آلودگی کلان شهر اراک است .

وی اضافه کرد: امروز 42 دیگ باقیمانده در مدار فراوری که هیچگونه سیستم کنترل آلودگی نداشتند غیرفعال شد و با این اقدام قسمتی از معضلات زیست محیطی کارخانه آلومینیوم رفع شد. امیدواریم صنایع قدیمی و آلاینده کشور با بروزرسانی سیستم کنترل آلودگی هوا اقدامی موثر در کاهش آلاینده های زیست محیطی کشور بردارند.

وی اظهار کرد: در کلانشهر اراک طی شش ماهه اول سال 97 نسبت به مدت مشابه سال 96 تعداد روزهای آلاینده بیش از 19 درصد کاهش داشته است و امیدواریم با اجرائی شدن مصوبات کارگروه کاهش آلودگی هوا گامی مفید در بهبود وضعیت زیست محیطی این شهر برداشته گردد.

منبع: خبرگزاری ایسنا

به "آخرین دیگ های آلاینده ایرالکو از مدار فراوری خارج شد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "آخرین دیگ های آلاینده ایرالکو از مدار فراوری خارج شد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید