بازگردانی سریع جایگاههای سوخت نشانه توانمندی سایبری کشور است

به گزارش خانه انگلیسی، مرکز مدیریت راهبردی افتا (امنیت فضای فراوری و تبادل اطلاعات) در پی حادثه سایبری حمله به سامانه هوشمند کارت سوخت کشور در اطلاعیه ای بیان کرد: بلافاصله پس از رصد این اختلال، گروه های رسیدگی به حادثه، تشکیل شدند و برنامه ریزی برای بازیابی خدمت، شناسایی و رصد دلیل حمله انجام شد.

بازگردانی سریع جایگاههای سوخت نشانه توانمندی سایبری کشور است

در چارچوب این برنامه ریزی و با کوشش های صورت گرفته در شرکت ملی پالایش و پخش فرآورده های نفتی ایران، تا به امروز بخشی از صندلی های توزیع سوخت به مدار بازگشته اند و اقدامات لازم برای بازگرداندن دیگر صندلی ها به چرخه توزیع همچنان ادامه دارد.

بازگردانی صندلی های سوخت به چرخه توزیع در سریع ترین زمان ممکن، نشان از توانمندی های سایبری کشور و کوشش همدلانه دستگاه های مرتبط است.

مرکز مدیریت راهبردی افتا در پی انجام مداوم رصدهای امنیت سایبری خود، در صبح روز سه شنبه چهارم آبان 1400 اختلال اتفاق افتاده را در سامانه هوشمند کارت سوخت مشاهده نموده و بلافاصله برای رسیدگی به آن اقدام نموده است.

اطلاع رسانی تکمیلی درباره چگونگی این حمله سایبری، پس از انجام آنالیز های فنی و کارشناسی مرکز مدیریت راهبردی افتا انجام خواهد شد.

منبع: خبرگزاری مهر

به "بازگردانی سریع جایگاههای سوخت نشانه توانمندی سایبری کشور است" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "بازگردانی سریع جایگاههای سوخت نشانه توانمندی سایبری کشور است"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید