جزئیات اعطای کارت اعتباری یک و دو میلیون تومانی به اقشار آسیب پذیر توسط دولت

به گزارش خانه انگلیسی، خبرنگاران: معاون اول رییس جمهوری، دستورالعمل اختصاص کارت اعتباری یک و دو میلیون تومانی به چهار میلیون خانوار از اقشار آسیب پذیر را ابلاغ کرد.

جزئیات اعطای کارت اعتباری یک و دو میلیون تومانی به اقشار آسیب پذیر توسط دولت

به گزارش خانه انگلیسی به نقل از ایرنا، این کارت ها در طرح خرید اعتباری اضطراری ناشی از شیوع کرونا براساس دستورالعمل ابلاغی معاون اول رییس جمهوری به اقشار آسیب پذیر فاقد درآمد ثابت از قبیل رانندگان تاکسی، اتوبوس، مینی بوس و کرایه های بین شهری، دستفروشان و کارگران فصلی تا سقف چهار میلیون خانوار به تشخیص وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی تعلق می گیرد.

بانک های عامل همان بانک واریز نماینده یارانه افراد بوده و موظفند 48 ساعت پس از اعلام وزارت کار، به ترتیب اعتبار یک میلیون تومانی را در کارت خانوارهای یک نفره و 2 میلیون تومانی را در کارت خانوار بیش از یک نفره فاقد درآمد ثابت منظور نمایند.

بازپرداخت طی 27 ماه که 3 ماه آن تنفس است صورت می گیرد و هشت درصد از سود 12 درصدی آن توسط دولت به بانک ها پرداخت می گردد.

مشمولان نیازی به مراجعه به بانک ها نداشته و بانک ها با اخذ تعهد الکترونیک می توانند اقساط را از یارانه و یاری هزینه معیشتی افراد کسر نمایند.

دارابودن چک برگشتی و اقساط معوق بانکی مانع دریافت این تسهیلات نمی گردد.

منبع: اقتصادنیوز

به "جزئیات اعطای کارت اعتباری یک و دو میلیون تومانی به اقشار آسیب پذیر توسط دولت" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "جزئیات اعطای کارت اعتباری یک و دو میلیون تومانی به اقشار آسیب پذیر توسط دولت"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید