جولان جنگنده های چینی بر فراز آسمان تایوان، خشم تایوان: چین درگیر تجاوز نظامی شده است

به گزارش خانه انگلیسی، ایسنا نوشت:دولت تایوان امروز (شنبه) چین را شدیدا به باد انتقاد گرفت چرا که نیروی هوایی پکن به مناسبت تاسیس جمهوری خلق چین بزرگترین نفوذ تا به امروز در منطقه دفاع هوایی این جزیره خودگردان را رقم زد.

جولان جنگنده های چینی بر فراز آسمان تایوان، خشم تایوان: چین درگیر تجاوز نظامی شده است

به گزارش خبرگزاری رویترز، تایوان مورد ادعای چین، یک سال یا بیشتر است که از ماموریت های پیاپی نیروی هوایی چین در نزدیکی این جزیره که غالبا در بخش جنوب شرقی منطقه دفاع هوایی آن که در نزدیکی جزایر پراتاس تحت کنترل تایوان انجام می شوند، اعتراض می نماید.

وزارت دفاع تایوان بیان کرد، روز آدینه جنگنده های تایوانی 38 هواپیمای جنگنده چینی را طی دو مرحله از منطقه دور کردند. براساس این بیانیه، جنگنده های تایوانی برای هشدار و دور کردن هواپیماهای چینی وارد عمل شدند و سامانه های موشکی برای نظارت بر آنها به حالت آماده باش درآمدند.

سو تسنگ-چانگ، نخست وزیر تایوان صبح امروز به خانه انگلیسی گفت: چین با بی فکری درگیر تجاوز نظامی شده و صلح منطقه را خدشه دار نموده است.

وزارت دفاع تایوان بعلاوه بیان کرد، موج اول هجوم شامل 18 فروند J-16 و چهار جنگنده Su-30 به علاوه دو بمب افکن H-6 با قابلیت هسته ای و یک هواپیمای ضد زیر دریایی بود، در حالی که موج دوم دارای 10 فروند J-16، دو فروند H-6 و یک هواپیمای هشدار اولیه بود.

براساس نقشه ای که این وزارتخانه منتشر کرد، اولین گروه از هواپیماهای چین همگی در نزدیکی جزایر پراتاس به پرواز درآمدند و دو بمب افکن در نزدیکی ترین نقطه به آن بودند. گروه دوم در سمت کانال باشی که تایوان را از فیلیپین جدا می نماید و آبراهی کلیدی است که اقیانوس آرام را با دریای مورد مناقشه چین جنوبی مرتبط می نماید، حرکت داشتند.

چین هنوز واکنشی نشان نداده است، اما پیشتر تاکید داشت که این پروازها برای حفاظت از حاکمیت این کشور و علیه تبانی میان تایوان و ایالات متحده است که بزرگترین حامی بین المللی این جزیره به تعداد می رود.

عملیات پیشین چین در ماه ژوئن با حضور 28 هواپیمای نیروی هوایی چین انجام شد. تازه ترین ماموریت چین اما کمتر از یک روز پس از آن رخ داد که دولت پکن از وزیر خارجه تایوان انتقاد نموده و با استناد به صحبت های مائو تسه تونگ، بنیانگذار جمهوری خلق چین، کوشش های او برای ارتقای وجهه تایوان در عرصه بین المللی را نکوهش کرد.

311311

منبع: خبرآنلاین

به "جولان جنگنده های چینی بر فراز آسمان تایوان، خشم تایوان: چین درگیر تجاوز نظامی شده است" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "جولان جنگنده های چینی بر فراز آسمان تایوان، خشم تایوان: چین درگیر تجاوز نظامی شده است"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید