درگیری شدید در سراقب؛ الجزیره مدعی تسلط تروریست ها بر شهر شد

به گزارش خانه انگلیسی، با وجود تأکید منابع میدانی بر ادامه درگیری بین ارتش سوریه و تروریست ها در سراقب استان ادلب، برخی منابع مثل الجزیره مدعی تسلط تروریست ها بر شهر شدند.

درگیری شدید در سراقب؛ الجزیره مدعی تسلط تروریست ها بر شهر شد

به گزارش گروه بین الملل خانه انگلیسی، منابع خبری از درگیری شدید ارتش سوریه با گروه های تروریستی در اطراف شهر سراقب در استان ادلب خبر می دهند.

خبرگزاری رسمی سوریه (سانا) گزارش داد که این درگیریها به شدت در جریان است، ولی هنوز این شهر در کنترل ارتش سوریه واقع شده است.

منابع خبری معارض و برخی شبکه ها از جمله الجزیره ادعا کردند که گروههای تروریستی توانسته اند مجددا سراقب را به اشغال خود درآورند.

پایگاه خبری مرکز حلب نیز مدعی شد که تروریستها سراقب را اشغال کرده اند، ولی منابع میدانی از درگیریهای شدید در این منطقه خبر داده اند.

مرکز موسوم به دیدبان حقوق بشر سوریه -نزدیک به تروریستها از تداوم حملات تروریستها به سراقب خبر داد و گفت که روستای آفس واقع در شمال غرب این شهر، به اشغال عناصر تروریستی وابته به ترکیه درآمده است.

دیدبان ادعا کرد که با اشغال این روستا، راستا بین المللی دمشق-حلب از سمت شمال غرب سراقب، تحت تسلط آتشباری آنان درآمده است، ولی سه کیلومتر با این راستا فاصله دارند.

تروریست های جبهه النصره، أنصار التوحید (وابسته به داعش) و أجناد القوقاز شامگاه گذشته نیز به شمال غرب سراقب حمله کردند.

خبرگزاری اسپوتنیک گزارش داد که این تروریست ها تحت حمایت توپخانه ای ارتش ترکیه قرار داشتند، ولی ارتش سوریه این حملات را دفع کرد.

تروریست های وابسته به ترکیه قصد دارند با آغاز عملیات خود در جبهه سراقب، ارتش سوریه را مشغول کنند تا مانع از تداوم عملیات آن در منطقه مهم جبل الزاویه در جنوب ادلب شوند.

نقشه نیروهای سوری در این محور این است که مقرهای تروریست ها در ارتفاعات شحشبو، جبل الاربعین و جبل الزاویه را از یکدیگر جدا کنند که به تبع آن، راه های امدادرسانی فیما بین آنان نیز قطع می شود.

عملیات ارتش سوریه علیه تروریست ها در استانهای ادلب و حلب از چهارم بهمن ماه گذشته مجددا آغاز شد و کما کان ادامه دارد. ارتش سوریه شامگاه گذشته یازده منطقه را در این محور آزاد کرد (جزئیات بیشتر).

ص

منبع: خبرگزاری فارس

به "درگیری شدید در سراقب؛ الجزیره مدعی تسلط تروریست ها بر شهر شد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "درگیری شدید در سراقب؛ الجزیره مدعی تسلط تروریست ها بر شهر شد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید