دولت افغانستان: طالبان فهرست جایگزینی برای آزادی زندانیان این گروه ارائه کند

به گزارش خانه انگلیسی، رئیس رسانه های دولت افغانستان گفت که موضع دولت برای آزادی زندانیان طالبان تغییری نکرده است و این گروه نیز فهرست جایگزینی را برای آزادی به جامانده زندانیانش ارائه دهد.

دولت افغانستان: طالبان فهرست جایگزینی برای آزادی زندانیان این گروه ارائه کند

به گزارش دفتر منطقه ای خانه انگلیسی، لطیف محمود رئیس رسانه های دولت افغانستان گفت که در موضع کابل در رابطه با آزادی زندانیان هیچ تغییری ایجاد نشده است.

وی اضافه نمود که دولت 592 زندانی طالبان را به دلیل مسائل حقوقی آزاد نمی کند و این گروه نیز برای آزادی زندانیانش فهرست جایگزینی را ارائه کند.

این در حالی است که سهیل شاهین سخنگوی دفتر سیاسی طالبان در قطر اخیراً با انتشار بیانیه ای از آمادگی این گروه برای آزادی مشروط زندانیان به جامانده دولت افغانستان تا عید قربان خبر داده بود.

شاهین اضافه نمود که پس از تکمیل فرایند آزادی زندانیان، طالبان آماده است تا مذاکرات بین الافغانی را بلافاصله پس از عید قربان شروع کند.

براساس آمارهای منتشر شده توسط طالبان، این گروه تا به امروز 856 نفر از زندانیان دولت افغانستان را آزد نموده است اما کابل با رد این آمارها می گوید که مجموع زندانیان آزاد شده توسط طالبان حدود 600 نفر است که 175 نفر از آن ها غیرنظامی می باشند.

.

منبع: خبرگزاری تسنیم

به "دولت افغانستان: طالبان فهرست جایگزینی برای آزادی زندانیان این گروه ارائه کند" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "دولت افغانستان: طالبان فهرست جایگزینی برای آزادی زندانیان این گروه ارائه کند"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید