روسیه اولویت اصلی سیاست خارجی خود را تشریح کرد

به گزارش خانه انگلیسی، خبرنگاران آنلاین:سخنگوی وزارت امور خارجه روسیه در دو نشست خبری موضوع های اصلی را که این وزارتخانه در ماه گذشته میلادی بر آن متمرکز بوده است، تشریح کرد.

روسیه اولویت اصلی سیاست خارجی خود را تشریح کرد

ماریا زاخارووا، سخنگوی وزارت امور خارجه روسیه در ماه اکتبر در دو نشست خبری به بیان جزییات موضوعات سیاست خارجی روسیه از جمله در سوریه، ونزوئلا، مقابله با آمریکا، وضعیت افغانستان و پیگیری و رصد مطالب منتشر شده درباره روسیه پرداخت.

به گزارش خبرگزاری آناتولی، از زمان شروع عملیات روسیه در سوریه در سال 2015، درگیری های این کشور همیشه از جمله موضوعات مهم در نشست های خبری برگزار شده توسط زاخارووا بوده اند.

این سخنگو در تاریخ سوم اکتبر، سوریه را کشوری دارای ثبات با دو منطقه درگیری یا کانون تنش در استان ادلب توصیف کرد و وضعیت شمال شرق این کشور را پیچیده دانست.

زاخارووا همچنین در روز 17 اکتبر و پس از شروع عملیات ترکیه در شمال سوریه اظهار کرد، تنش ها در این کشور تشدید شده اند و خواهان خویشتنداری طرف های درگیر شد.

به گزارش ایسنا، مساله دیگری که زاخارووا در این نشست ها به آن پرداخته، وضعیت ونزوئلا است.

او در دو نشست برگزار شده در سوم و هفدهم اکتبر به اخبار مثبتی از ونزوئلا اشاره نمود و از مذاکره میان دولت و اپوزیسیون در این کشور که به کاهش درگیری های داخلی در ونزوئلا منجر شده، استقبال کرد. او همچنین تحریم های آمریکا علیه کوبا را محکوم کرد و آن را کوششی غیرانسانی برای مجازات کوبا بر سر اتحادش با ونزوئلا دانست.

زاخارووا در این نشست ها با تاکید بر تفاوت دیدگاه های روسیه و آمریکا در مورد مسائل گوناگون در سراسر دنیا، ضمن انتقاد از آمریکا به خاطر اقداماتش در سوریه و ونزوئلا، دیپلمات های نظامی آمریکایی را به کوشش برای نفوذ به تاسیسات دفاعی روسیه متهم کرد.

این سخنگو در نشستی که سوم اکتبر برگزار کرد، از انتخابات ریاست جمهوری در افغانستان استقبال کرد و به تلفات کمتر نسبت به انتخابات پارلمانی سال 2018 اشاره نمود.

او در نشست 17 اکتبر درباره گزارش مشترک ماموریت سازمان ملل در افغانستان و دفتر کمیسیونر عالی سازمان ملل در زمینه حقوق بشر درباره شمار بالای قربانیان غیرنظامی در حملات هوایی آمریکا علیه آزمایشگاه های فراوری مواد مخدر در 5 مه 2019 ابراز نگرانی کرد. او همچنین تاکید نمود که مبارزه با فراوری مواد مخدر نباید به قیمت جان غیرنظامیان تمام گردد.

سخنگوی وزارت امور خارجه روسیه همچنین گزارشی از اخباری که از تارخ یکم ژانویه 2019 تا 30 ژوئن 2019 درباره روسیه در شش کشور غربی و ژاپن منتشر شده است، ارائه کرد و گفت: تنها دو درصد از این اخبار را می توان مثبت توصیف کرد.

او اضافه نمود، رسانه های انگلیسی در انتشار مطالب درباره روسیه پیشتاز هستند و تنها یک درصد از آن ها می توانند مثبت قلمداد شوند و ادامه گفت: در آمریکا این آمار حتی از ای هم کمتر است و تنها 0.2 درصد از اخبار منتشر شده درباره روسیه مثبت هستند. مطالب منفی حدود 90.8 درصد از کل این مطالب را تشکیل می دهند و تنها 9 درصد از این مطالب خنثی هستند.

زاخارووا اظهار کرد: بیشتر این مطالب منفی از سوی شبکه خبری سی ان ان و روزنامه های نیویورک تایمز و واشنگتن پست منتشر شده اند. در انگلیس، روزنامه های دیلی اکسپرس و تایمز پیشتاز انتشار مطالب منفی علیه روسیه هستند.

منبع: همشهری آنلاین

به "روسیه اولویت اصلی سیاست خارجی خود را تشریح کرد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "روسیه اولویت اصلی سیاست خارجی خود را تشریح کرد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید