روسیه توزیع عمومی واکسن کرونایش را شروع می کند

به گزارش خانه انگلیسی، وزارت بهداشت روسیه گفت توزیع واکسن کرونای ساخت این کشور در حال انجام است، گرچه هنوز نتایج کارآزمایی مرحله نهایی این واکسن منتشر نشده است.

روسیه توزیع عمومی واکسن کرونایش را شروع می کند

همراه دور زمین باشید و با تور روسیه از کاخ کرملین دیدن کنید و در شهرهای زیبای مسکو و سوچی گشتی بزنید و خاطرات زیبایی برای خود رقم بزنید.

به گزارش خانه انگلیسی بر اساس بیانیه ای که روی پایگاه اینترنتی وزارت بهداشت روسیه منتشر شده است، این واکسن آزمایش های کنترل کیفیت را گذرانده و وارد چرخه توزیع عمومی شده است.

بر اساس بیانیه توزیع نخستین محموله های این واکسن در مناطق روسیه در آینده نزدیک آغاز می شود.

وزارت بهداشت روسیه شمار واکسن های در حال توزیع را ذکر نکرده است. میخائیل موراشکو، وزیر بهداشت روسیه اخیرا گفته بود که در ابتدا عرضه واکسن در مقدارهای کوچک انجام خواهد شد و کارگران و آموزگاران پیش از دیگران آن را دریافت خواهند کرد.

ژورنال پزشکی لنست فقط جمعه پیش بود که نتایج بررسی های واکسن کرونای روسی را منتشر کرد و بر اساس این مقاله ظاهرا این واکسن در کارآزمایی های بالینی مرحله اول و دوم بی خطر بوده و باعث تولید آنتی بادی های محافظت کننده شده است.

بر اساس این بررسی این واکسن عوارض جانبی وخیمی هم ایجاد نکرده است. این بررسی بر روی 76 فرد بزرگسال داوطلب در دو بیمارستان اجرا شده است. این کارآزمایی های بالینی همچنین نشان داد که این واکسن باعث تولید سلول های T - بخش دیگری از پاسخ دستگاه ایمنی به ویروس کرونا- در طول 28 روز می شود.

کارآزمایی های مرحله اول بی خطر بودن واکسن و کارآزمایی های مرحله دوم تاثیربخشی آن را تعیین می کنند.

در مقابل منتقدان می گویند این کارآزمایی کوچک و فاقد گروه کنترل یا شاهد برای مقایسه بوده است. در کارآزمایی هایی تصادفی نشده شرکت کنندگان می دانند که واکسن را دریافت می کنند. اما اما کارآزمایی های کنترل شده و تصادفی شده که در آنها تاثیربخشی واکسن با دارونما (واکسن بی تاثیر) مقایسه می شود، استاندارد طلایی برای تایید شدن واکسن هستند.

منبع: همشهری آنلاین

به "روسیه توزیع عمومی واکسن کرونایش را شروع می کند" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "روسیه توزیع عمومی واکسن کرونایش را شروع می کند"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید