شیائومی عظیم ترین تولیدکننده موبایل دنیا در ماه ژوئن بوده است

به گزارش خانه انگلیسی، چند هفته قبل گزارشی مبنی بر عبور شیائومی از اپل و کسب مقام دوم بازار دنیای موبایل در سه ماهه دوم 2021 منتشر شد. حالا شرکت مشهور کانترپوینت گزارش مربوط به ماه ژوئن (خرداد-تیر) را منتشر نموده که طبق اطلاعات ارائه شده، شیائومی در این ماه سامسونگ را هم پشت سر گذاشته و اسم عظیم ترین تولیدکننده گوشی در دنیا را کسب نموده است. باید خاطرنشان کنیم این اولین باری است که شیائومی توانسته به چنین موفقیت مهمی دست پیدا کند.

شیائومی عظیم ترین تولیدکننده موبایل دنیا در ماه ژوئن بوده است

باید ببینیم رشد شگفت انگیز شیائومی در سه ماهه سوم 2021 هم ادامه پیدا می نماید یا نه. اگرچه احتمالا در این محدوده زمانی هم سامسونگ می تواند موقعیت خود را حفظ کند، اما روی هم رفته گزارش های مختلف نشان می دهند که رشد شیائومی یک تهدید مهم برای سامسونگ محسوب می گردد.

طی یک سال گذشته شرایط شیائومی روزبه روز بهتر شده ولی از طرف دیگر آمار فروش گوشی های سامسونگ کاهش پیدا نموده، هواوی عملا از بازار جهانی حذف شده و ال جی هم دیگر در بازار موبایل حضور ندارد. در نهایت تمام این عوامل فرصت ایدئالی را برای رشد بیشتر شیائومی فراهم نموده اند.

اما شیائومی برای اینکه بتواند موقعیت خود را به اسم رهبر بازار موبایل تثبیت کند، در ابتدا باید حداقل یک فصل کامل بالاتر از سامسونگ قرار بگیرد و سپس چند فصل پیاپی این مقام را حفظ کند. آیا سامسونگ با عرضه گوشی های تاشوی نو می تواند فاصله خود را از شیائومی افزایش دهد؟ آیا شیائومی با عرضه گوشی های مقرون به صرفه تر بیش از پیش سامسونگ را تحت فشار قرار می دهد؟ طی ماه های آینده شرایط رقابت این دو غول بازار موبایل روشن تر خواهد شد.

منبع: GSM Arena

منبع: دیجیکالا مگ

به "شیائومی عظیم ترین تولیدکننده موبایل دنیا در ماه ژوئن بوده است" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "شیائومی عظیم ترین تولیدکننده موبایل دنیا در ماه ژوئن بوده است"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید