قاسمی در واکنش به بیانیه پایانی کمیته چهار جانبه وزرای خارجه اتحادیه عرب؛ ایران تحت تاثیر اقدامات خصومت آمیز قرار نمی گیرد

به گزارش خانه انگلیسی، سخنگوی وزارت خارجه گفت: این کشورها باید هزینه های خود را به جای اقدامات غیرسازنده، صرف اعتمادسازی برای همکاری بین تمامی کشور ها کنند.

قاسمی در واکنش به بیانیه پایانی کمیته چهار جانبه وزرای خارجه اتحادیه عرب؛ ایران تحت تاثیر اقدامات خصومت آمیز قرار نمی گیرد

به گزارش، بهرام قاسمی سخنگوی وزارت خارجه در واکنش به بیانیه پایانی نشست کمیته چهار جانبه وزرای خارجه اتحادیه عرب گفت: بیانیه های فاقد ارزش و غیرسازنده این کمیته هیچ حاصل و دستاوردی جز تعمیق بی اعتمادی هر چه بیشتر و افزایش شکاف در روابط میان کشور های منطقه نخواهد داشت. کشور های عضو این کمیته به خوبی واقفند که این بیانیه دیدگاه همه کشور های منطقه نیست و تنها منعکس کننده نگرش خاص برخی کشورهاست.

قاسمی افزود: هر چهار کشور عضو این کمیته خوب می دانند جمهوری اسلامی ایران تحت تاثیر چنین اقدامات خصومت آمیز مبتنی بر توهم مزمن، قرار نمی گیرد و سیاست مستقل خود در مخالفت با تجاوز به یمن، مبارزه با تروریسم و حضور نیرو های فرامنطقه ای در خلیج فارس را تغییر نخواهد داد و در مقابل معتقد است کشور های منطقه باید در راستا ایجاد امنیت پایدار و مبتنی بر همکاری های جمعی با تمامی کشور های این منطقه حرکت کنند؛ آنان باید سیاست های خصومت، تحریم، محاصره، تلاش برای حذف یک کشور از معادلات منطقه ای و تجاوز نظامی را کنار بگذارند و هزینه های خود را به جای اقدامات غیرسازنده، صرف اعتمادسازی و شکل دهی ساختار های جامع منطقه ای برای همکاری بین تمامی کشور ها کنند.

سخنگوی وزارت خارجه در پایان تاکید کرد: این کشور ها نمی توانند با اتخاذ چنین سیاست هایی، خود را از مسئولیت و پاسخگویی در قبال سیاست های مخرب شان در ایجاد، تداوم و فرسایشی شدن بحران هایی مانند بحران یمن و فاجعه انسانی در این کشور رها کنند.

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان

به "قاسمی در واکنش به بیانیه پایانی کمیته چهار جانبه وزرای خارجه اتحادیه عرب؛ ایران تحت تاثیر اقدامات خصومت آمیز قرار نمی گیرد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "قاسمی در واکنش به بیانیه پایانی کمیته چهار جانبه وزرای خارجه اتحادیه عرب؛ ایران تحت تاثیر اقدامات خصومت آمیز قرار نمی گیرد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید