مرکز نوآوری کشاورزی هوشمند پارک علم و فناوری کرمانشاه افتتاح شد

به گزارش خانه انگلیسی، مرکز نوآوری کشاورزی هوشمند پارک علم و فناوری کرمانشاه با حضور رئیس جهاد دانشگاهی و جمعی از مسئولان استانی افتتاح شد.

مرکز نوآوری کشاورزی هوشمند پارک علم و فناوری کرمانشاه افتتاح شد

به گزارش گروه دانشگاه خانه انگلیسی، حمیدرضا طیبی، رئیس جهاد دانشگاهی، در حاشیه افتتاح مرکز نوآوری کشاورزی هوشمند که با مشارکت پارک علم و فناوری جهاد دانشگاهی کرمانشاه و شرکت نیروی غرب ایجاد شده، با ارزشمند خواندن راه اندازی این مرکز، گفت: در شرایط فعلی، کشاورزی ما باید متکی بر توسعه علم و فناوری با بیشترین بهره وری باشد.

رئیس جهاد دانشگاهی اظهار کرد: در شرایط کنونی باید توسعه مالی خودمان را متکی بر توسعه علمی و فناورانه کنیم تا بتوانیم با جهان رقابت داشته باشیم.

طیبی با اشاره به اهمیت راه اندازی مرکز نوآوری کشاورزی هوشمند در کرمانشاه، اظهار کرد: این مرکز می تواند این فرصت را در اختیار جوانان کرمانشاهی و حتی استان های همجوار قرار دهد که ایده های علمی خودشان را به منصه ظهور برسانند.

وی تاکید نمود: خوشبختانه این مرکز به عنوان یک شتابدهنده نیز عمل می نماید و حمایت هایی را نیز از این جوانان خواهد داشت.

طیبی با قدردانی از کوشش های پارک علم و فناوری کرمانشاه جهت راه اندازی این مرکز، گفت: این مرکز باید پایلوت و الگویی برای سایر افراد و شهرستان های استان باشد و حتی خدماتشان را هم صادر نمایند.

وی به همکاری شرکت نیروی برق و پارک علم فناوری استان در راه اندازی این مرکز اشاره نمود و گفت: علاقمندیم در حوزه های دیگر همچون فعالیت های مهندسی برق و مخابرات که در کشور در حال توسعه و مورد توجه است، با شرکت نیروی غرب همکاری کنیم.

سیامک آزادی، سرپرست پارک علم و فناوری جهاد دانشگاهی استان کرمانشاه نیز در جمع خانه انگلیسی با بیان اینکه مرکز نوآوری کشاورزی هوشمند، پنجمین مرکزی است که با حمایت و مشارکت پارک علم و فناوری استان راه اندازی می گردد، گفت: در دل این مرکز یک شتابدهنده تخصصی وجود دارد که هدف آن تجاری سازی احتیاج های فناورانه کشور و استان در حوزه کشاورزی هوشمند است.

آزادی اظهار کرد: این مرکز تیم ها و استارتاپ هایی را در حوزه کشاورزی هوشمند جذب می نماید و فعالیت آن ها تا زمانی که محصول فراوری شده کاملا تجاری سازی و به بازار عرضه گردد، ادامه پیدا می نماید.

وی اضافه نمود: برنامه ای کلان طراحی نموده ایم که به همه محصولات و فناوری هایی که مورد احتیاج هست با تاکید بر قابلیت های استان و فناوری هایی که وارداتی است و اکنون در کشور در دسترس نیستند، ورود می کنیم.

مریم حسینی، مدیرعامل شرکت نیروی غرب نیز با بیان اینکه باتوجه به ظرفیت های استان کوشش داشته ایم تا روی بخش کشاورزی هوشمند بیشتر تمرکز کنیم، اضافه نمود: طبق آمایش سرزمین، کشاورزی جزو مزیت های رقابتی کشور و استان کرمانشاه است.

مدیرعامل شرکت نیروی غرب توضیح داد: از سوی دیگر در بحث فناوری اطلاعات نیز هم از نظر دانشجو و هم از نظر فارغ التحصیلان این رشته سهم بالایی را در کشور داریم که امتیاز مهمی است.

وی اضافه نمود: در این راستا، بدنبال این هدف بودیم که با استفاده از تکنولوژی و فناوری، برای بهره برداری مطلوب تر در بخش کشاورزی و به ویژه کشاورزی شهری استفاده کنیم.

حسینی در مورد رویکرد مهم مرکز نوآوری هوشمند کشاورزی استان هم گفت: با ایده هایی که در این مرکز شکل می گیرد و سرمایه گذاری روی ایده ها یاری می کنیم کسب و کار هایی در این بخش شکل گیرد و مسئله ای از مسائل حوزه کشاورزی استان را نیز حل کنیم.

وی اضافه نمود: برای نمونه در بحث بهینه سازی مصرف آب در بخش کشاورزی با توجه به الگو های جهانی و بومی سازی آن ها راه حل هایی را در این رابطه ارائه می دهیم.

مدیرعامل شرکت نیروی غرب اظهار داشت: در این مرکز در کنار برگزاری رویداد ها و استارتاپ ها، واحد های تحقیقات توسعه شرکت های عظیم و سایر شتابدهنده های دیگری که در استان در حال شکل گیری هستند، مستقر خواهند شد.

منبع: خبرگزاری دانشجو

به "مرکز نوآوری کشاورزی هوشمند پارک علم و فناوری کرمانشاه افتتاح شد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "مرکز نوآوری کشاورزی هوشمند پارک علم و فناوری کرمانشاه افتتاح شد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید