هزینه نجومی تعمیر لوازم خانگی، تعویض موتور یخچال تا 10 میلیون تومان

به گزارش خانه انگلیسی، افزایش قیمت لوازم خانگی باعث شده که مردم به جای تعویض کالا آنها را تعمیر کنند. هر چند که این روزها هزینه تعمیر هم به شدت گران شده است. برخی کاربران توییتر با اشاره به این موضوع از تجربه های شخصی خود نوشته اند. به عنوان مثال کاربری در توییتر نوشته است: تا دیروز خرسند بود ارزش یخچال 12 میلیون تومنی ش به 90 میلیون تومان رسیده، امروز که برای تعویض موتور یخچال مجبور شده 9 میلیون تومان پول بدهد فهمیده چه کلاه گشادی سر همه مون رفته!

هزینه نجومی تعمیر لوازم خانگی، تعویض موتور یخچال تا 10 میلیون تومان

یکی از خریداران یخچال ساید بای ساید هم به خانه انگلیسی گفت: موتور یخچال ساید بای ساید سوخته است. هر چند که در گارانتی این کالا نوشته شده که هزینه های جانبی تا پنج سال ضمانت دارد اما کنندگی ها این بازه زمانی را قبول ندارند و اعلام کرده اند که شرکت تا 18 ماه محصول را بیشتر گارانتی نکرده است. از این رو تمام هزینه ها بر عهده خودمان است.

چرا هزینه تعمیر بالا رفته است؟

نایب رئیس اتحادیه فروشندگان لوازم خانگی در این مورد به خانه انگلیسی گفت: وقتی لوازم خانگی گران می شود هزینه تعمیر آن هم بالا می رود. به عنوان مثال کسی که سوار خودرو خارجی شده تا چندی پیش با 200 هزار تومان روغن ماشین خود را عوض کرده اما اخیرا با افزایش چشم گیر قیمت ها هزینه تعویض روغن خودرویش به یک میلیون تومان رسیده است. درباره لوازم خانگی هم چنین وضعیتی وجود دارد.

محمدحسین اسلامیان ادامه داد: کسی که یک ساید بای ساید لاکچری با قیمت 90 میلیون تومان می خرد طبیعی است اینکه بخواهد کمپرسور یخچال را با هزینه 10 میلیون تومان تعویض کند، چرا که هزینه تعویض کمپرسور یخچال ساید بای ساید ایرانی نیز بین چهار تا پنج میلیون تومان آب می خورد.

اسلامیان همچنین گفت: واردات کمپرسور آزاد است و کمپرسور برخی یخچال های ایرانی از چین و سنگاپور خریداری می شود. البته در یخچال های ایرانی کمپرسورهای اتریشی و ایتالیایی به کار برده شده که واردکنندگان از کشورهای مورد اشاره وارد می کنند.

او به مردم توصیه کرد: چنانچه قصد خرید کالا دارند حتما کد کالا را در سامانه جامع گارانتی استعلام بگیرند.

فروشندگان لوازم خانگی می گویند ساید بای سایدهایی که گارانتی دارند می توانند کالاهایشان را تا پنج سال رایگان تعمیر کنند و کسانی که کالای قاچاق می خرند باید از جیب خودشان این هزینه را پرداخت کنند.

آخرین اخبار اقتصادی را از کانال تلگرامی خانه انگلیسی دنبال کنید.

منبع: تجارت نیوز

به "هزینه نجومی تعمیر لوازم خانگی، تعویض موتور یخچال تا 10 میلیون تومان" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "هزینه نجومی تعمیر لوازم خانگی، تعویض موتور یخچال تا 10 میلیون تومان"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید