پزشک نساجی: هنوز هم نمی دانم به چه قیمتی لیگ برتر در حال برگزاری است، تست گیری ها با عوارض همراه است

به گزارش خانه انگلیسی، پزشک تیم نساجی مازندران گفت: اگر چند بازیکن کلیدی یک تیم تست شان مثبت باشد، تکلیف چیست؟

پزشک نساجی: هنوز هم نمی دانم به چه قیمتی لیگ برتر در حال برگزاری است، تست گیری ها با عوارض همراه است

به گزارش خانه انگلیسی و به نقل از روابط عمومی باشگاه نساجی مازندران، دکتر مصطفی اکبری پزشک تیم نساجی با بیان اینکه طبق پروتکلی که ستاد مقابله با کرونا در ورزش ابلاغ کرد، تیم پزشکی باشگاه نساجی امروز (چهارشنبه) با همکاری ناظران فدراسیون پزشکی ورزشی تست کرونا را برای همه اعضای تیم انجام داد، اظهار کرد: اجرای حدود 55 تست، سه ساعت به طول انجامید.

وی با اشاره به اینکه در این مرحله تست پی سی آر و چند نمونه تست خون انجام شد، اضافه کرد: از مواردی که احساس کردیم ممکن است نیاز به بررسی بیشتر و دقیق تری داشته باشیم، تست های آنتی بادی آی جی جی و آی جی ام نیز انجام شد.

پزشک تیم نساجی مازندران با عنوان اینکه امیدواریم با زحمات همه اعضای تیم و رعایت اصول بهداشتی همچون سری گذشته، همه تست ها منفی باشد، اضافه کرد: در صورتی که مورد مثبتی داشته باشیم، طبق پروتکل قرنطینه را برای اعضای مبتلا انجام خواهیم داد.

دکتر اکبری ضمن تقدیر از مالک و مدیرعامل باشگاه نساجی به منظور مساعدت حداکثری برای انجام بهترین و کامل ترینِ تست ها گفت: با رایزنی های اجرا شده شرکتی که مورد تأیید سازمان بهداشت جهانی و فدراسیون پزشکی ورزشی است را برای انجام تست انتخاب کردیم و کیت های استانداردی نیز به صورت دولتی تهیه شد.

وی در ادامه به چالش بزرگ اجرای این پروتکل اشاره کرد و یادآور شد: بین سه تا پنج روز قبل از مسابقه تست کرونا باید از تیم ها گرفته شود، اگر خدای ناکرده در شروع یا خلال برگزاری مسابقات تست چند بازیکن کلیدی یک تیم مثبت شود، تکلیف چیست؟ تصمیم گیرندگان پزشکی و ورزشی برای این چالش باید برنامه ریزی اساسی انجام می دادند. آیا آن تیم باید بازی کند و ببازد یا اینکه قبل از تست در رویه ای جدید با لابی گری، پنهان کاری کرده و همکاری لازم را انجام ندهد؟

پزشک تیم نساجی مازندران شرح داد: در فرایند تست گیری نیز ممکن است بازیکن با عوارض و دردهایی تا چند روز در ناحیه گلو و حلق روبرو شود. ضمن اینکه از نظر روحی نیز امکان دارد بازیکن در سطحی از استرس قرار گیرد که بدن او لاکتیکی شود. اینها نکات ظریفی است که باید مورد توجه قرار می گرفت.

اکبری با اعلام اینکه علی رغم هشدارهایی که بارها داده بودیم اما گوش شنوایی وجود نداشت، تأکید کرد: متأسفانه از بدو شروع تمرینات، آسیب دیدگی های جدی سرمایه های ملی فوتبال را شاهد بودیم که حتی ممکن است آینده شان نابود شود! هنوز هم متوجه نشدیم به چه قیمت و ارزشی این لیگ در حال برگزاری است؟! مطمئناً با شروع بازی ها بنا بر دلایل علمی که بارها راجع به طولانی شدن لیگ و واکنش رفتارهای بدنی اشاره کردیم، این آسیب دیدگی ها بیشتر خواهد شد.

وی ادامه داد: وقتی جواب ام آرآی بازیکن آینده داری مثل احسان قهاری را دیدم، خیلی ناراحت شدم و احساس کردم برای فرزندم چنین اتفاق سختی افتاده است. آسیب در ورزش امری طبیعی بوده، اما در حال حاضر رِیت آن خیلی بیشتر از نُرم عمومی است. وظیفه داریم دستورات را اجرا کنیم، اما دستورات باید هوشمندانه، عاقلانه و دلسوزانه باشد و برای فرار از این آسیب ها می بایست مدل و استراتژی جدیدی طراحی می شد.

منبع: خبرگزاری تسنیم

به "پزشک نساجی: هنوز هم نمی دانم به چه قیمتی لیگ برتر در حال برگزاری است، تست گیری ها با عوارض همراه است" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "پزشک نساجی: هنوز هم نمی دانم به چه قیمتی لیگ برتر در حال برگزاری است، تست گیری ها با عوارض همراه است"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید