چهارمین مناظره انتخاباتی 12 نامزد دموکرات آمریکا شروع شد

به گزارش خانه انگلیسی، 12 نامزد دموکرات در انتخابات ریاست جمهوری سال 2020 آمریکا چهارمین دور مناظره خودشان را در ایالت اوهایو برگزار کردند.

چهارمین مناظره انتخاباتی 12 نامزد دموکرات آمریکا شروع شد

به گزارش گروه سیاسی خانه انگلیسی، 12 نامزد دموکرات انتخابات ریاست جمهوری 2020 آمریکا بامداد چهارشنبه چهارمین دور مناظره انتخاباتی خود را در ایالت اوهایو به میزبانی روزنامه نیویورک تایمز برگزار کردند.

الیزابت وارن که قبلاً گفته بود شواهد کافی برای استیضاح دونالد ترامپ، رئیس جمهور آمریکا وجود دارد نخستین فردی بود که مورد سوال نهاده شد. از او پرسیده شد با توجه به اینکه نزدیک به یک سال به انتخابات مانده چرا به نظر او نباید اجازه داد صندوق های رأی سرنوشت او را معین نمایند.

وارن در پاسخ به این سوال گفت: گاهی اوقات مسائلی مهم تر از مسائل سیاسی وجود دارند و من فکر می کنم که این مسئله ای است که در تحقیقات استیضاح باید مورد توجه قرار داد. وقتی که من تصمیم گرفتم وارد رقابت ریاست جمهوری شوم، نمی دانستم مسئله قرار است به استیضاح بکشد، اما وقتی گزارش مولر منتشر شد من همه 442 صفحه آن را مطالعه کردم و وقتی به خاتمه رسیدم متوجه شدم که او نشان داده بود که این رئیس جمهور در اجرای عدالت مانع تراشی نموده و بارها این کار را تکرار نموده است. بنابراین، الان، خواهان شروع تحقیقات استیضاح هستم.

وی در بخش دیگری از سخنانش با بیان این ادعا که ترامپ بارها قانون را نقض نموده گفت: استیضاح روشی است که ما بگوییم که به این مرد اجازه داده نمی گردد بارها و بارها بدون هیچ تبعاتی قانون شکنی کند.

برنی سندرز، دیگر نامزد دموکرات هم از استیضاح ترامپ حمایت کرد. او در پاسخ به این سوال که آیا دموکرات ها گزینه دیگری غیر از استیضاح ترامپ ندارند گفت: خیر؛ از نظر من، ترامپ فاسدترین رئیس جمهور در تاریخ این کشور است. مسئله فقط این نیست که او در مورد گزارش مولر، در اجرای عدالت ممانعت نموده.

وی گفت: فکر می کنم در قضیه اوکراین، اینکه ما رئیس جمهوری داریم که حاضر است پولی که برای امنیت ملی مان در نظر گرفته شده را از یکی از متحدانمان دریغ می نماید تا حیثیت یک نامزد انتخابات را لکه دار کند، قابل درک نیست.

جو بایدن که یک سر ماجرای رسوایی گفت وگوی تلفنی ترامپ با رئیس جمهور اوکراین است نیز همان طور که انتظار می رود از استیضاح ترامپ حمایت کرد.

وی گفت: من از همان اول گفته ام که اگر ترامپ به مانع تراشی در آنچه کنگره مجاز به دانستن درباره او و کارهای او است، ادامه دهد - که همه اینها اتهاماتی هستند که در گزارش مولر مطرح شده اند- دموکرات ها چاره ای جز کلید زدن استیضاح علیه او ندارند و این فرایندی است که به آنها اختیارات بیشتری برای کسب اطلاعات بیشتر از او می دهد.

بایدن در ادامه توصیف برنی سندرز درباره ترامپ مبنی بر اینکه او فاسدترین رئیس جمهور آمریکا است را تأیید کرد. او گفت: این رئیس جمهور - در واقع با سخنان سناتور سندرز موافق هستم- فاسدترین [رئیس جمهور] در تاریخ مدرن و به نظرم تمام تاریخ ما است. واقعیت این است که این رئیس جمهور در تحولات اخیر تا آنجا پیش رفته که گفته به هیچ طریقی [با کنگره] همکاری نخواهد کرد، هیچ شاهدی را [به مجلس نمایندگان] نمی فرستد، از ارائه اطلاعات خودداری می نماید و هیچ کاری در راستای همکاری با استیضاح انجام نمی دهد. آنها [دموکرات ها] چاره ای جز عزل او ندارند.

بایدن همچنین در این مناظره اتهامات مطرح شده از سوی ترامپ درباره او و پسرش هانتر را رد کرد. او گفت: پسر من خطایی ننموده. من هم خطایی ننموده ام.

کامالا هریس، ایمی کلوبچار، جولیان کاسترو و تولسی گابارد دیگر نامزدهایی بودند که در این مناظره از استیضاح ترامپ حمایت کردند.

در حال تکمیل...

منبع: خبرگزاری دانشجو

به "چهارمین مناظره انتخاباتی 12 نامزد دموکرات آمریکا شروع شد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "چهارمین مناظره انتخاباتی 12 نامزد دموکرات آمریکا شروع شد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید