بیش از یک سوم آمریکایی ها نتایج انتخابات نوامبر را نمی پذیرند

به گزارش خانه انگلیسی، نتایج نظرسنجی رویترز-ایپسوس نشان می دهد، بیش از چهار تن از 10 حامی دونالد ترامپ جمهوری خواه و جو بایدن دموکرات می گویند که چنانچه نامزد مورد نظرشان بازنده شود، نتایج انتخابات نوامبر را نمی پذیرند.

بیش از یک سوم آمریکایی ها نتایج انتخابات نوامبر را نمی پذیرند

این نظرسنجی که از 13 تا 20 اکتبر انجام شد نشان می دهد، 43 درصد از حامیان بایدن پیروزی ترامپ را قبول نخواهند کرد و در مقابل، 41 درصد از آمریکایی هایی که خواستار انتخاب دوباره ترامپ هستند، پیروزی بایدن را قبول نمی کنند.

تعداد کمتری برای ابراز نارضایتی خودشان وارد عمل می شوند؛ 22 درصد از حامیان بایدن و 16 درصد از حامیان ترامپ گفتند که در صورت شکست نامزد مورد نظرشان به اعتراضات خیابانی یا حتی خشونت روی می آورند.

دونالد گرین، استاد علوم سیاسی در دانشگاه کلمبیا می گوید، نتایج این نظرسنجی تاییدی بر نگرانی های او درباره خشونت پس از انتخابات است. اما او همچنین هشدار داد که اگر انتخابات شانه به شانه باشد یا یکی از نامزدها ادعاهای معتبری درباره تقلب انتخاباتی داشته باشد، این امر می تواند به نارضایتی و اعتراضاتی گسترده تر از آنچه این نظرسنجی نشان می دهد، بینجامد.

این کارشناس علوم سیاسی گفت: برای همین بسیاری از مردمی که مخالف ترامپ هستند، نفس هایشان را حبس کرده و امیدوارند که یک نتیجه کاملا مشخص، به دور از خشونت حاصل شود.

تازه ترین نظرسنجی رویترز-ایپسوس از پیشتازی هشت درصدی بایدن مقابل ترامپ در سطح ملی حکایت دارد؛ 51 درصد از رای دهندگان احتمالی گفتند که آنها از نامزد دموکرات ها حمایت می کنند و 43 درصد هم طرفدار رئیس جمهوری کنونی آمریکا بودند.

بایدن همچنین در ایالت های ویسکانسین و میشیگان هم پیشتاز است، اما به نظر می رسد رقابت در دیگر ایالت های سرنوشت ساز از جمله پنسیلوانیا، فلوریدا، آریزونا و کارولینای شمالی تنگاتنگ باشد.

این نظرسنجی رویترز-ایپسوس به صورت آنلاین در سراسر آمریکا از 2649 آمریکایی بالغ از جمله 1039 تن که گفتند به ترامپ رای می دهند یا قصد دارد به او رای بدهند و 1153 آمریکایی که اظهارات مشابهی درباره بایدن داشتند، انجام شد. ، ایسنا

منبع: ایران آنلاین

به "بیش از یک سوم آمریکایی ها نتایج انتخابات نوامبر را نمی پذیرند" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "بیش از یک سوم آمریکایی ها نتایج انتخابات نوامبر را نمی پذیرند"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید