چگونه و به شیوه ای سریع و سالم وزن کم کنیم

به گزارش خانه انگلیسی، تقریباً هر کسی به خاطر اطلاع از اثرات زیان بخش چاقی دوست دارد به شکل سالم و سریع وزن کم کند. این مقاله شرح می دهد که چگونه می توان با مصرف غذاهای سالم و حفظ تناسب سریعاً وزن کم کرد.

چگونه و به شیوه ای سریع و سالم وزن کم کنیم

ترجمه : حمید وثیق زاده انصاری

منبع:راسخون

تقریباً هر کسی به خاطر اطلاع از اثرات زیان بخش چاقی دوست دارد به شکل سالم و سریع وزن کم کند. این مقاله شرح می دهد که چگونه می توان با مصرف غذاهای سالم و حفظ تناسب سریعاً وزن کم کرد.

هر فردی دوست دارد از وزن ایده آلی برخوردار باشد و همیشه در سلامت کامل به سر ببرد. کاهش وزن کار آسانی نیست و مردم گاهی به کارهای شاق دست می زنند تا بتوانند به وزن مطلوب و ایده آل خود دست بابند. به هر حال، کاهش وزن به آن سادگی ها که بعضی فکر می کنند نیست. این امر احتیاجمند انگیزه، فداکاری و سخت کوشی است. احتیاج به کاهش سریع وزن به آن معنا نیست که رژیم های سخت غذایی را اتخاذ نمایید یا با حالتی کینه توزانه به سالن بدن سازی بروید. بدن باید از لحاظ رژیم غذایی و ورزش به طور آهسته در معرض تغییرات قرار گیرد. با این حال، با ایجاد چند تغییر می توانید به شکل سالم و سریع وزن خود را کاهش دهید. چند شیوه واقعاً ساده و آسان جهت کاهش وزن وجود دارند که یک رژیم غذایی سالم و برنامه ورزشی معقول را در بر می گیرند و در راستای کاهش وزن واقعاً مفید و مؤثر هستند.

افرادی که دارای اضافه وزن هستند به شدت در معرض اختلالات مرتبط با سلامت هم چون دیابت، بیماری های قلبی، فشار خون بالا، سکته و سرطان، و غیره قرار دارند. جهت اجتناب از این اختلالات، بایستی عادات غذایی و سبک زندگی خود را به طور مرتب کنترل نمایید. صرف نظر کردن از وعده های غذایی و گرسنگی دادن به خود هم گزینه سالمی برای کاهش وزن نیست. گرسنگی بیش از حد باعث می شود در مصرف غذا زیاده روی کنید و این امر باعث افزایش ناسالم وزن می شود. بنا بر این، شیوه های زیر را دنبال نمایید تا بتوانید کیلو های اضافی را به شیوه سالمی کم نموده و وزن خود را به شکلی سالم و سریع کاهش دهید.

برترین شیوه های کاهش سالم و سریع وزن

یکی از برترین راه های کاهش وزن به شیوه سالم عبارت است از کم کردن اندازه کالری های مصرفی بدون این که رژیم غذایی منظم خود را تغییر دهید. در این جا نکاتی ارائه می شود تا به شما یاری کنند با مصرف غذاهای سالم وزن خود را کاهش دهید و از اندامی متناسب و انعطاف پذیر برخوردار گشت. اگر از این نکات پیروی نمایید خواهید دید که کم کردن وزن آن طور هم که بعضی توصیف می کنند کار شاقی نیست:

مصرف گوشت قرمز را در غذاهای خود کاهش دهید، زیرا گوشت قرمز دارای کالری فراوان و هم چنین دیگر عواملی است که به افزایش وزن می انجامند. به جای گوشت قرمز می توانید در ساندویچ های خود از گوشت پرندگان یا گوشت ماهی بهره ببرید. گوشت سفید گزینه سالم تری محسوب می شود، زیرا در مقایسه با گوشت قرمز از کلسترول و چربی های ترانس کمتری برخوردار است.

غذا های سرخ کردنی ممکن است وسوسه انگیز به نظر برسند، اما این غذاها سرشار از کالری بوده و ممکن است به راحتی باعث افزایش وزن شوند. اگر می خواهید وزن تان کاهش یابد مصرف غذاهای ناسالم و چیپس را به شدت محدود کنید. غذاهای ناسالم اگر هر چند وقت یک بار مصرف شوند ضرری ندارند اما هر وقت که ممکن است از مصرف آنها اجتناب ورزید. به جای چیپس می توانید از میان وعده های غذایی یا خشک بار، سالادهای سبزی (بدون سس) و میوه بهره ببرید.

یکی از برترین راه های کاهش وزن خوردن سوپ یا سالاد به اسم پیش غذا قبل از صرف غذای اصلی است، زیرا سوپ یا سالاد گرسنگی را کاهش می دهند، پرخوری را کنترل می کنند و اندازه غذای مصرفی را تنظیم می کنند. این موارد در واقع فاکتورهای اصلی در راستای کاهش وزن محسوب می شوند. سوپ ها و آش های تهیه شده از سبزیجات احساس سیری ایجاد می کنند و مواد مغذی موجود در بدن را ارتقا می بخشند. سالادها بایستی حاوی سبزیجات سبز برگ باشند تا فیبر بیشتری را وارد بدن نموده و احساس سیری در شما ایجاد کنند.

اگر می خواهید خیلی سریع وزن کم کنید مصرف نوشیدنی های کربنی و گازدار را کاهش دهید. سودا و نوشیدنی های شیرین شده دارای کالری هایی هستند که مستقیماً به چربی در قسمت کمر تبدیل می شوند. مصرف اندازه کافی آب در طول روز نه تنها به کاهش وزن یاری می نماید بلکه بدن را از شر مواد سمی و دیگر محصولات زائد خلاص می نماید. الکل هم اندازه کالری بدن را افزایش می دهد و بنا بر این ضروری است از مصرف آن اجتناب شود.

از مصرف بیسکویت ها و کلوچه های شیرین به اسم میان وعده اجتناب کنید. در قهوه یا چای خود به جای شکر از جای گزین های دیگری بهره ببرید. اتمام وعده غذایی با خوردن دسر یا یک غذای شیرین وسوسه کننده است، اما این امر اندازه کالری موجود در بدن را افزایش می دهد. از این رو، برای کاهش وزن به شیوه سالم، این مواد افزایش دهنده کالری را با میوه جای گزین نمایید تا بدین ترتیب اندازه چربی و کالری بدن را کاهش دهید. هم چنین فیبر، مواد معدنی و ویتامین های بهتری به این شیوه به بدن می رسد.

نام غذاهایی که می خورید را در یک دفترچه یاد داشت نمایید تا بتوانید مصرف غذایی خود را کنترل نمایید و ببینید آیا تسلیم غذاهای غیر مجاز شده اید یا نه. این دفترچه هم چنین به شما یاری می نماید تا موارد مشکل ساز را تعیین نمایید و در صورت احتیاج از مصرف بعضی غذاها پرهیز کنید.

ورزش هایی برای کم کردن کیلوهای اضافی

به جز تبعیت از یک رژیم غذایی سالم، پیروی از یک برنامه ورزشی مناسب هم در راستای کاهش وزن به شیوه ای سالم و سریع ضروری می باشد. چند ورزش ساده که می توانند کالری های اضافی را بسوزانند و بدن تان را عاری از گوشت اضافه کنند در این جا آمده اند. لیست این ورزش ها که به کاهش وزن به شیوه ای سالم یاری می کنند عبارت است از:

پباده روی: پیاده روی برترین ورزش جهت کاستن وزن به تعداد می رود زیرا اندازه زیادی کالری می سوزاند. پیاده روی سریع یک ورزش قلبی و عروقی خوب است که به تناسب شکم، باسن و پاها هم یاری می نماید.

دوچرخه سواری: این ورزش برترین ورزش جهت سوزاندن کالری است و می توان آن را هم در داخل منزل (بر روی دوچرخه ثابت) و هم در بیرون از منزل انجام داد. اندازه کالری های سوزانده شده به سرعت و توان رکاب زنی بستگی دارد. دوچرخه سواری هم چنین به تناسب ماهیچه های پا یاری می نماید.

شنا: شنا کردن در امتداد استخر به مدت یک ساعت به سوزاندن 800 کالری منجر می شود. یک مزیت دیگر شنا کردن این است که کل بدن تان متناسب می شود.

راکت بال: این ورزش قلبی و عروقی عالی که شامل دویدن از این سوی زمین تا آن سوی زمین بازی می شود نه تنها باعث سوزاندن کالری می شود بلکه به تناسب ران ها و پاها هم یاری می نماید. هر چه این ورزش سریع تر و پر جنب و جوش تر باشد کالری بیشتری سوزانده می شود.

حرکات موزون: انجام حرکات موزون یک ورزش شگفت انگیز و لذت بخش است که نه تنها به سوزاندن کالری منجر می شود بلکه استرس را هم از بین می برد و به شما یاری می نماید تا همیشه فعال باشید و یک ساعت انجام آن باعث سوزاندن 800 کالری می شود.

ایروبیک استپ: این تمرینات ایروبیک در اصل باسن و پاها را هدف می گیرند و برترین جرکات ورزشی جهت کاهش وزن مخصوصاً برای زنان محسوب می شوند، زیرا کاهش وزن در قسمت پاها و باسن برای زن ها کار سخت و دشواری است. انجام ورزش ایروبیک استپ به طور مداوم به مدت دو هفته نتایج ملموسی را به همراه خواهد داشت. در کنار این حرکات می توان ورزش های شکمی را هم انجام داد تا ناحیه شکم متناسب شود.

این موارد چند راه کاهش وزن به شیوه ای سالم و سریع بودند. برنامه های کاهش وزن زیادی هستند که به شما یاری می کنند تا از وزن خود بکاهید، اما توصیه می شود جهت کاهش سریع وزن از اتخاذ رژیم های غذایی سخت اجتناب نمایید، زیرا این رژیم های غذایی ممکن است برای سلامت تان مضر و زیان بخش باشند.

منبع: راسخون

به "چگونه و به شیوه ای سریع و سالم وزن کم کنیم" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "چگونه و به شیوه ای سریع و سالم وزن کم کنیم"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید