کرمانشاه فعلا از آنفلوآنزای پرندگان پاک است

به گزارش خانه انگلیسی، خبرنگاران/کرمانشاه معاون نظارت و پایش محیط زیست استان کرمانشاه با بیان اینکه تا به امروز موردی از آنفلوآنزای پرندگان در طیور وحشی کرمانشاه مشاهده نشده، از مردم خواست برای رعایت اصول بهداشتی به هیچ عنوان گوشت پرندگان وحشی را استفاده نکنند.

کرمانشاه فعلا از آنفلوآنزای پرندگان پاک است

آذر ولی زاده در گفت و گو با خانه انگلیسی با بیان اینکه پایش شرایط پرندگان در استان به صورت هفتگی و مستمر انجام می گردد، اضافه کرد: در فصولی از سال که خطر آنفلوآنزای پرندگان وجود دارد، پایش ها را نسبت به شرایط عادی چند برابر می کنیم.

وی ادامه داد: طی آنالیز که از پرندگان سطح استان داشتیم و حتی آنالیز تلفات مشکوک حیات وحش که نمونه ها را به دامپزشکی دادیم، خوشبختانه تا به امروز هیچ موردی از آنفلوآنزای پرندگان در کرمانشاه مشاهده نشده است.

معاون نظارت و پایش محیط زیست استان کرمانشاه با اشاره به اینکه عدم مشاهده این بیماری ممکن است دائمی نباشد، یادآور شد: به هر حال هم اکنون در سه استان کشور مواردی از آنفلوآنزا مشاهده شده و احتمال ورود آن به سایر استان ها نیز بعید نیست.

ولی زاده اعلام نمود: همچنین هنوز ورود پرندگان مهاجر به کرمانشاه شروع نشده و با ورود این گونه ها از اواخر آذرماه به تالاب ها و آبگیرهای استان امکان ورود بیماری وجود خواهد داشت.

وی با بیان اینکه در سال گذشته موردی از آنفلوآنزای پرندگان در طیور وحشی استان مشاهده نشد، ابراز امیدواری کرد این شرایط برای سال جاری هم ادامه داشته باشد و اضافه کرد: با هدف پیشگیری از بروز هرگونه مشکل، ورود افراد به مناطق تحت مدیریت محیط زیست را ممنوع کردیم.

معاون نظارت و پایش محیط زیست استان کرمانشاه از افراد خواست به هیچ عنوان نسبت به شکار پرندگان وحشی اقدام ننمایند و یادآور شد: مردم هم نباید به هیچ عنوان گوشت طیور وحشی که ممکن است به شیوه غیرقانونی وارد بازار شده باشد را خریداری و مصرف نمایند.

وی معتقد است، با توجه به شرایطی که بیماری کرونا در کشور و استان دارد، عدم رعایت موازین بهداشتی و خطر شیوع آنفلوآنزا و همزمانی این دو بیماری می تواند شرایط نامناسبی را رقم بزند.

ولی زاده همچنین درخواست کرد مردم مشاهده هرگونه تلفات پرندگان را با محیط زیست و یا دامپزشکی در میان بگذارند.

منبع: خبرگزاری ایسنا

به "کرمانشاه فعلا از آنفلوآنزای پرندگان پاک است" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "کرمانشاه فعلا از آنفلوآنزای پرندگان پاک است"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید