کرونا، کاهش میزان محبوبیت شش کشور پیشرفته دنیا

به گزارش خانه انگلیسی، آنالیز های اجرا شده نشان می دهند که حمایت های عمومی از دولت های شش کشور پیشرفته در دنیا به دلیل نحوه مقابله آنان با ویروس کرونا کاهش یافته است.

کرونا، کاهش میزان محبوبیت شش کشور پیشرفته دنیا

به گزارش گروه بین الملل خانه انگلیسی، بعضی آنالیز های اجرا شده نشان می دهند که میزان حمایت های عمومی از دولت های آمریکا، انگلیس، آلمان، فرانسه، سوئد و ژاپن به دلیل نحوه مقابله دولت آنان با ویروس کرونا کاهش یافته است.

به نوشته وبگاه روزنامه دیلی صباح، بیشتر مردم در این کشور ها معتقدند که آمار واقعی مبتلایان و مرگ و میر ناشی از این بیماری بیشتر از آمار منتشر شده توسط دولت های این کشور هاست.

بر اساس نظرسنجی اجرا شده توسط گروه مشاوره Kekst CNC، میزان حمایت های عمومی از دولت فدرال آمریکا، کشوری با بیشترین آمار مبتلا و مرگ و میر، از اواسط ماه ژوئن، چهار درصد کاهش داشته است. به طوری که 44 درصد از پاسخ دهندگان در این نظرسنجی، نارضایتی از دولت خود را اعلام نموده اند.

بر اساس همین گزارش در انگلستان نیز تنها بیش از یک سوم از پاسخ دهندگان، اقدامات دولت خود را تأکید نموده اند، که این میزان کاهش 3 درصدی میزان حمایت از این دولت در عرض یک ماه را نشان می دهد.

این گزارش همچنین عنوان می نماید که در ماه ژوئیه، حمایت عمومی از دولت های شش کشور رو به کاهش بوده است که برجسته ترین آنها فرانسه بوده که میزان نارضایتی در آن به 41 درصد رسیده است.

فرانسه، که رتبه هفتم آمار مبتلایان و قربانیان ناشی از بیماری کووید-19 را دارد، در روزهای اخیر شاهد افزایش میزان مبتلایان بوده است و دولت این کشور را وادار نموده که دستور دهد در کلیه اماکن عمومی ماسک صورت استفاده گردد.

در سوئد نیز که دولت رویکرد نرمی را نسبت به تعطیلی ها و محدودیت های مربوط به این ویروس اتخاذ نموده نسبت به همسایگانش در قاره اروپا آمار مبتلایان بالاتری را دارد و میزان محبوبیت نخست وزیر این کشور از 7 به صفر درصد کاهش یافته است.

آمار جهانی ثبت شده از میزان مبتلایان به ویروس کرونا بر اساس داده های دانشگاه جان هاپکینز آمریکا، حدود 16 میلیون نفر و تعداد مرگ ومیر به 640 هزار نفر نزدیک شده است.

آمریکا همچنان به لحاظ ابتلا و فوتی در صدر جدول کشورهای درگیر است. خیزش ابتلا در آریزونا، کالیفرنیا، فلوریدا و تگزاس یکی از دلایل این افزایش کلی اعلام شده است.

بر اساس آمار این دانشگاه آمریکایی، تا به امروز 4 میلیون و 112 هزار و 529 نفر در این کشور به ویروس کرونا مبتلا شده که از این تعداد 145 هزار و 546 نفر جان خود را از دست داده اند.

م

منبع: خبرگزاری فارس

به "کرونا، کاهش میزان محبوبیت شش کشور پیشرفته دنیا" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "کرونا، کاهش میزان محبوبیت شش کشور پیشرفته دنیا"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید