کشته شدن 50 شهروند جمهوری کنگو در حملات تروریستی داعش

به گزارش خانه انگلیسی، یک گروه وابسته به داعش در دو حمله تروریستی در جمهوری کنگو دست کم پنجاه غیر نظامی را کشت.

کشته شدن 50 شهروند جمهوری کنگو در حملات تروریستی داعش

به گزارش گروه بین المل خانه انگلیسی، حملات تروریستی یک گروه وابسته به داعش در جمهوری دموکراتیک کنگو به مرگ دستکم 50 غیر نظامی منجر شد.

به گزارش خبرگزاری فرانسه یک مقام امنیتی کنگو دوشنبه گفت که دستکم 27 غیر نظامی در دهکده بوگا و 23 غیر نظامی در دهکده چابی در استان ایتوری طی حملات جداگانه تروریستی شب گذشته کشته شدند. مقامات کنگو گفته اند که اجساد 36 تن تا به امروز یافت شده است.

مقامات کنگو این حملات را به نیروهای ائتلاف دموکراتیک وابسته به داعش نسبت دادند. گفته می گردد که این گروه متشکل از صدها تروریست مسلح هست که در شرق کنگو که غنی از معادن است، مستقر هستند. نیروهای ائتلاف دموکراتیک از زمان شروع عملیات ارتش در اواخر سال 2019، ده ها حمله شدید علیه غیرنظامیان انجام داده است.

مناطق مرزی شرقی کنگو با اوگاندا، رواندا و بوروندی چند گروه شبه نظامی مختلف را در خود جای داده که بسیاری از آنها باقی مانده جنگهای داخلی وحشیانه این کشور هستند که به طور رسمی در سال 2003 خاتمه یافت.

چندی قبل نیز حملات تروریستی به شرق جمهوری دموکراتیک کنگو 57 غیرنظامی را به کام مرگ کشاند. این حملات در منطقه بی ثبات در ایالت کیوو رخ داد و اتهام ها درباره عوامل آن بار دیگر متوجه گروه تروریستی نیروهای ائتلاف دموکراتیک شد. منطقه بنی در شرق جمهوری دموکراتیک کنگو به مثلث مرگ شهرت دارد .

چندی قبل رسانه ها خبر دادند که سفیر ایتالیا در جمهوری دموکراتیک کنگو در یک حمله مسلحانه کشته شد. لوکا آتاناتسیو سفیر ایتالیا در جمهوری دموکراتیک کنگو در نتیجه حمله شبه نظامیان به کاروان نیروهای سازمان ملل جان خود را از دست داد. این حمله در شهر گوما انجام شد.

سازمان ملل متحد ، ائتلاف دموکراتیک را به کشتار صدها غیرنظامی از سال 2014 متهم نموده است. این گروه در سال 2017 وفاداری خود را به داعش اظهار داشت.

ص

منبع: خبرگزاری فارس

به "کشته شدن 50 شهروند جمهوری کنگو در حملات تروریستی داعش" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "کشته شدن 50 شهروند جمهوری کنگو در حملات تروریستی داعش"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید