گران ترین شهرهای دنیا کدامند؟

به گزارش خانه انگلیسی، معرفی گران ترین شهرهای دنیا

در آمار معتبر دنیای که در سال 2014 منتشر شد، لقب گران ترین شهر برای زندگی و کار به لندن اختصاص داده شد. به طوری که بنابر این آمار اقامت در مرکز انگلیس در مقابل لس آنجلس و سیدنی 2برابر از هزینه بیشتری برخوردار است. هزینه کل سالیانه اجاره دفترکار و محل زندگی در این شهر لوکس برای هر نفر 80 هزار و 777 پوند در سال برآورد شده است. با خبرنگاران همراه باشید تا در ادامه نام 15 شهر از گران ترین شهرهای دنیا که در این لیست آمده است را بینید.

گران ترین شهرهای دنیا کدامند؟

1. لندن

2. نیویورک

3. هنگ کنگ

4. پاریس

5. توکیو

6. سان فرانسیسکو

7. لاگوس

8. سنگاپور

9. دبی

10. سیدنی

11. میامی

12. لس آنجلس

13. مسکو

14. شیکاگو

15. شانگهای

یک چهارم از گران ترین شهر ها در آمریکا است. نیویورک با هزینه سالانه بیش از 79هزار پوند بعد از لندن قرار گرفته است. هزینه میانه فراهم کردن خانه و دفتر کار در سال به ازای هر نفر، در این گران ترین شهرهای جهان 40هزار 641 پوند است و در این بین ریو دوژانیرو مناسب ترین هزینه را در این لیست دارد. یولاند بارنز، رییس پژوهش جهانی در این باره، می گوید: بهره وری شهرها و ارزش شان برای تجارت جهانی تاثیری قابل توجه بر تقاضا، و از این رو بر هزینه های مرتبط با اجاره دارد. شهرهایی با بالاترین بهره وری نظیر لندن و نیویورک، گران ترین شهرها برای کار و زندگی نیز است. بارنز در ادامه اشاره می کند که قیمت ها در این شهرها می تواند نسبت به مقدار جهانی بودن شان منصفانه باشد. این شاخص بعلاوه روی توسعه شهرهای کوچک تر مانند برلین و دوبلین، تاکید می کند، که با سرعت در حال ورود به قلمروی شهرهای جهانی هستند و با شهرهای بزرگ در عصر دیجیتال نو رقابت می نمایند. شهرها باید به توسعه منابع فضای اداری و امکانات اقامتی خود ادامه دهند تا بتوانند جوابگوی تقاضا باشند. بارنز اضافه می نماید: وقتی اجاره بها در شهرهای جهانی به حدی بالا می رود که توان مالی تبدیل به یک معضل می گردد، ممکن است این شهرها قربانی موفقیت شان شوند. برهمین اساس وی خواهان مشاهده افزایش منابع فضای کاری باکیفیت است و اشاره می نماید این می تواند برای شهرهای در حال ظهور مانند ریو دوژانیرو، بمبئی و لاگوس ضروری باشد.

برهمین اساس این استدلال در پی می آید که لزومی ندارد این فضاهای اداری ساختمان هایی به سبک معماری بین المللی، با نمای تمام شیشه باشد. ساختمان هایی غیررسمی و بومی در مقدار های کوچک تر، برای بیشتر فضاهای کاری در سراسر جهان مناسب است. آژانس املاک جهانی ساویلز روی یک چالش مهم تاکید می نماید که شهرهای جهانی با آن روبرو است؛ شاید رشد بدون زیان اجتماعی، مالی، یا زیست محیطی یکی از بزرگ ترین چالش هایی باشد که امروز شهرهای جهانی ما با آن روبرو هستند.

منبع: الی گشت

به "گران ترین شهرهای دنیا کدامند؟" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "گران ترین شهرهای دنیا کدامند؟"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید