گران ترین و با ارزش ترین موتورسیکلت های دنیا

خبرنگاران - امین نقی زاده: بعضی از مردم خودرو ها و وانت های غول پیکر را دوست داشته و اخبار مرتبط به آن ها را دنبال می نمایند. در مقابل بعضی نیز به دنبال خودرو های عضلانی بوده و نمی توانند از افسانه های صنعت خودروسازی دنیا چشم پوشی نمایند. ولی در این میان گروهی هم هستند که آن ها را باید عاشقان سینه چاک موتورسیکلت ها دانست!

گران ترین و با ارزش ترین موتورسیکلت های دنیا

این مطلب مخصوص عاشقانه موتورسیکلت ها بوده و ما آن ها را با گران ترین و با ارزش ترین موتورسیکلت های دنیا آشنا می کنیم. موتورسیکلت هایی که قدرت و کیفیتی باور نکردنی داشته و یا قیمت عیجب و غریبی دارند! لیست ما موتورسیکلت هایی را شامل می گردد که حتی افراد مشهور هم قادر به خریداری آن ها نیستند!

گران قیمت ها

سوزوکی AEM CARBON FIBER HAYABUSA

قیمت موتورسیکلتی که می بینید؛ حدود 200 هزار دلار بوده و اکثر مردم دنیا قادر به خریداری این موتورسیکلت رویایی نیستند؛ زیرا می توان با پرداخت 15 تا 30 هزار دلار موتورسیکلت هایی کارآمد و با کیفیت را خریداری نموده و از ولخرجی فراوان جلوگیری نمود!

این موتورسیکلت در سال 1999 معرفی گردید و سوزوکی ادعا کرد که سرعت آن به 188 مایل در ساعت خواهد رسید! به این ترتیب در آن سال ها عنوان سریع ترین موتورسیکلت دنیا به AEM CARBON FIBER HAYABUSA رسید و قیمت آن به میزان قابل توجهی افزایش یافت!

دوکاتی TESTA STRETTA NCR MACCHIA NERA

نام دوکاتی به همه می گوید که این موتورسیکلت چیست! این کمپانی برای چندین دهه است که به ساخت موتورسیکلت های مختلف پرداخته و یکی از بهترین برند های موتورسیکلت سازی دنیا است.

یکی از موتورسیکلت های مشهور دوکاتی؛ TESTA STRETTA NCR MACCHIA NERA نام دارد که برای خرید آن باید حدود 225 هزار دلار به کمپانی دوکاتی پرداخت کنید! این موتورسیکلت بسیار سبک و سریع بوده و راندن آن را باید آرزو هایی برای عاشقان موتورسیکلت ها در سراسر دنیا بدانیم!

دوکاتی DESMOSEDICI D16RR NCR M16

دوکاتی با معرفی DESMOSEDICI D16RR NCR M16 عاشقان موتورسیکلت را میخکوب کرد! این شرکت در اقدامی عجیب به سراغ مدل TESTA STRETTA NCR MACCHIA NERA رفت و با انجام تغییراتی؛ یک موتورسیکلت جدید با نام DESMOSEDICI D16RR NCR M16 را معرفی کرد.

محصول جدید دوکاتی 233 هزار دلار قیمت داشت و امروزه از آن به عنوان یکی از گران ترین موتورسیکلت های دنیا یاد می نمایند! توان DESMOSEDICI D16RR NCR M16 به 175 اسب بخار رسیده و می توان حس واقعی قدرت و سرعت را با این موتورسیکلت جذاب تجربه کرد!

ECOSSE FE TI XX TITANIUM SERIES

این موتورسیکلت زیبا یکی از قدرتمندترین موتورسیکلت های دنیا است. ولی برای در اختیار داشتن زیبایی و قدرت مثال زدنی آن باید حدود 300 هزار دلار پرداخت کرد!

به همین خاطر افراد کمی قادر به خریداری آن بوده و فقط تماشاگر زیبایی چشم نواز آن از پشت ویترین نمایشگاه های لوکسِ موتورسیکلت هستند. پیشرانه ECOSSE FE TI XX TITANIUM SERIES قدرتی معادل با 228 اسب بخار داشته و یکی از سریع ترین موتورسیکلت های دنیا است.

دوکاتی TOMAHAWK V10 SUPERBIKE

چشمان شما اشتباه ندیده و اکنون یک موتورسیکلت واقعی را می بینید! این موتورسیکلت عجیب برای حضور در فیلم های هالیوودی ساخته نشده و دوکاتی تعداد کمی از آن ها را به فراوری رسانده است. TOMAHAWK V10 SUPERBIKE یکی از گران قیمت ترین موتورسیکلت های دنیا بوده و برای خریداری آن تنها باید 550 هزار دلار پرداخت کرد!

بدنه این موتورسیکلت کاملا کرومی است و از توان یک پیشرانه 500 اسب بخاری استفاده می نماید. همچنین شتاب صفر تا 100 آن نزدیک به 3 ثانیه بوده و به تنهایی برای تمام سوپراسپرت های مطرح دنیا خط و نشان می کشد!

هارلی دیویدسون COSMIC STARSHIP

هارلی دیویدسون با تمام وجود به فراوری موتورسیکت های متفاوت و قدرتمند می پردازد. یکی از موتورسیکلت های غول پیکر این کمپانی؛ مدل COSMIC STARSHIP است که قیمت آن همه انسان های روی کره زمین را متعجب خواهد نمود.

برای خریداری مدل COSMIC STARSHIP از محصولات کمپانی هارلی دیویدسون، باید 1.5 میلیون دلار پرداخت کرد و دلیل این گرانی عجیب و غریب را باید طراحی یک هنرمند آمریکایی به نام Jack Armh3 برروی بدنه مدل COSMIC STARSHIP دانست!

BMS NEHMESIS

برای خرید یکی از مدل های هارلی دیویدسون شما باید 1.5 میلیون دلار پرداخت کنید؛ ولی این قیمت گذاری در برابر BMS NEHMESIS بسیار ناچیز به نظر می رسد!

برای ساخت این موتورسیکلت از طلای 24 عیار استفاده شده و طراحی خاص و ویژه آن نظر هر بیننده ای را جلب خواهد نمود. همین موارد کافی است تا قیمت 3.5 میلیون دلار برای BMS NEHMESIS در نظر گرفته شده و تنها مولتی میلیاردر های بزرگ دنیا قادر به خریداری آن هستند.

HILDEBRAND & WOLFMULLER

کمی به گذشته های دور و سال 1894 سفر نموده و با یک موتورسیکلت لاغر اندام و ضعیف روبرو می شویم. این موتورسیکلت عتیقِ یکی از مشهورترین موتورسیکلت های دنیا است.

دلیل شهرت این موتورسیکلت هم قیمت 3.5 میلیون پوندی آن بوده و بدون هیچ حرفی باید آن را یکی از گران قیمت ترین موتورسیکلت های موجود برروی کره زمین دانست!

ECOSSE ES1 SPIRIT

در نگاه اول شاید ECOSSE ES1 SPIRIT یک موتورسیکلت تقریبا ارزان قیمت به نظر رسیده و احتمالا شما فکر می کنید که برای خریداری این موتورسیکلت جالب باید مبلغ کمی پرداخت کرد. اما ECOSSE ES1 SPIRIT اصلا شاسی ندارد و همین مورد خاص باعث شده که قیمت آن به 3.6 میلیون دلار برسد!

E90 AJS PORCUPINE مدل 1949

لس گراهام در سال 1949 و در جریان مسابقات قهرمانی دنیا، سوار بر E90 AJS PORCUPINE بود و توانست مقام نخست را به دست آورد. همین موضوع و تاریخ سازی گراهام باعث شده است که اکنون موتورسیکلت عتیقه او قیمتی معادل با 7 میلیون دلار داشته باشد!

NEIMAN MARCUS LIMITED EDITION FIGHTER

برای خرید موتورسیکلت NEIMAN MARCUS LIMITED EDITION FIGHTER باید 11 میلیون دلار پرداخت کرد! شاسی این موتورسیکلت از قطعات فلزی دست سازی ساخته شده و سرعت آن به بیش از 190 مایل در ساعت خواهد رسید! کمپانی سازنده این موتورسیکلت عجیب آن را تکاملی در صنعت ساخت موتورسیکلت های دنیا دانسته و شیوه طراحی و ساخت آن را ستوده است!

LIGHTNING LS 218 ALL-ELECTRIC SUPERBIKE

موتورسیکلتی که می بینید از توان یک پیشرانه الکتریکی استفاده نموده و سرعت آن به بیش از 218 مایل در ساعت می رسد. این موتورسیکلت پیشتاز و الگوی ساخت موتورسیکلت های برقی بوده و برای خرید آن باید 40 هزار دلار پرداخت کرد.

با ارزش ها

ROYAL ENFIELD INTERCEPTOR

قیمت گذاری عجیب موتورسیکلت ROYAL ENFIELD INTERCEPTOR تعجب تمام کمپانی های ساخت موتورسیکلت را برانگیخت! زیرا برای خریداری این موتو سیکلت جالب، تنها کافی است که 6 هزار دلار پرداخت کنید! اکثر صاحبان این موتورسیکلت از راندن آن لذت برده و از راندن یک موتورسیکلت با کیفیت و مالی لذت می برند.

BMW G310GS

BMW فقط خودرو های گران قیمت فراوری نمی نماید. این شرکت آلمانی برای موفقیت در بازار موتورسیکلت ها کوشش فراوانی داشته و به خوبی دریافته است که باید موتورسیکلت های ارزان قیمت تری نسبت به سایر کمپانی ها فراوری کند؛ بنابراین BMW دست به کار شد و مدل G310GS را وارد دنیای موتورسیکلت ها کرد. این موتورسیکلت در ایالات متحده آمریکا حدود 5700 دلار قیمت داشته و یکی از با کیفیت ترین و ارزان ترین موتورسیکلت های موجود در بازار آمریکا است.

INDIAN SCOUT SIXTY

یکی از موتور سیکلت های حاضر در بازار دنیای INDIAN SCOUT SIXTY نام دارد و در نگاه نخست به نظر می رسد که برای خرید این موتورسیکلت سنگین وزن باید پول زیادی پرداخت کرد.

ولی جالب است که برای خرید INDIAN SCOUT SIXTY تنها پرداخت 8999 دلار کافی بوده و شما با پرداخت مبلغی ناچیز؛ صاحب یک موتورسیکلت با کیفیت و مقرون به صرفه خواهید شد.

هوندا CB650R

هوندا به دلیل ساخت موتورسیکلت های ارزان و مقرون به صرفه؛ یک برند شناخته شده دنیای است. این کمپانی ژاپنی تقریبا به تمام احتیاج های عاشقان موتورسیکلت توجه داشته و با ساخت موتورسیکلت هایی متنوع به آن ها پاسخ می دهد.

یکی از محصولات جالب هوندا موتورسیکلت CB650R است که از کیفیت بسیار خوبی برخوردار بوده و تقریبا همه می توانند آن را خریداری نمایند! در واقع هوندا با فروش CB650R ثابت کرد که همه انسان ها حق دارند که برای یک بار، لذت سواری بر موتورسیکلت را تجربه نمایند؛ زیرا موتورسیکلت CB650R قیمتی در حدود 8890 دلار داشته و همه توان خرید آن را دارند!

یاما ها MT-07

یاما ها نیز مانند کمپانی هوندا به ساخت موتورسیکلت های با کیفیت و مقرون به صرفه می پردازد. یکی از مدل های متفاوت موتورسیکلت های یاما ها را باید MT-07 بدانیم که برای خرید آن پرداخت مبلغی در حدود 7 یا 8 هزار دلار کافی است. این موتور سیکلت هیچ گاه در حدواندازه موتورسیکلت های کاوازاکی نبوده و در برابر آن ها حرفی برای گفتن ندارد؛ اما یک موتورسیکلت با کیفیت و ارزان قیمت بوده و یاما ها برای ساخت آن دقت و کوشش فراوانی نموده است.

دوکاتی SCRAMBLER ICON مدل 2019

دوکاتی فقط موتورسیکلت های گران قیمت و عیجب و غریب فراوری ننموده و در میان محصولات این کمپانی مشهور می توان مدل های ارزان قیمت هم پیدا کرد.

یکی از مدل های مذکور SCRAMBLER ICON است که برای خریداری آن باید 10 هزار دلار پرداخت کرد. این موتورسیکلت برای کسانی که درآمد متوسطی داشته و نمی توانند از سواری برروی موتورسیکلت بگذرند؛ گزینه ای مناسب و هیجان انگیز خواهد بود.

ZERO FX

این موتورسیکلت برای کسانی که در حال آموختن موتورسیکلت سواری هستند؛ بسیار مناسب بوده و آن ها می توانند با پرداخت 8 هزار دلار ZERO FX را خریداری نمایند. ZERO FX موتورسیکلتی برقی بوده و برای گشت و گذار در خیابان ها بسیار مناسب است.

هارلی دیویدسون IRON 1200

نام هارلی دیویدسون با صنعت موتورسیکلت سازی دنیا عجین شده است. اگر شما عاشق این برند آمریکایی بوده و دوست دارید که صاحب یکی از محصولات با ارزش هارلی دیویدسون شوید؛ باید به سراغ مدل IRON 1200 رفته و با پرداخت مبلغی در حدود 10 هزار دلار آن را خریداری کنید. این موتورسیکلت سبک و ارزان قیمت؛ براساس مدل های قدیمی هارلی دیویدسون ساخته شده و یکی از بهترین و مقرون به صرفه ترین موتورسیکلت های دنیا است.

منبع: برترین ها

به "گران ترین و با ارزش ترین موتورسیکلت های دنیا" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "گران ترین و با ارزش ترین موتورسیکلت های دنیا"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید