4 پل شگفت انگیزی که جان هزاران حیوان را نجات می دهند

به گزارش خانه انگلیسی، پل های معروف حیوانات

پل ها نقش مهمی در نظم و ترتیب رفت و آمد و مهم تر از آن، در حفظ جان انسانها دارند اما پل ها فقط برای انسانها نیستند. خیلی سخت است که بتوان آمار دقیقی از کشته شدن سالانه حیونات توسط وسایل حمل و نقل ارائه کرد اما تخمین زده شده است که روزانه حدود 1 میلیون حیوان در جاده ها آن هم فقط در کشور امریکا کشته می شوند و این تازه فقط برای کشور آمریکاست و تعیین نیست در کشورهای دیگر جهان این تعداد چقدر است. البته همانطور که در لیست زیر خواهید دید، برخی از کشورها بسیار به حیوانات و سلامت آنها اهمیت می دهند و در این راه، برای حفظ امنیت آنها اقدامات زیادی را انجام می دهند، مثلا ساختن پل های طبیعی برای حیوانات، یکی از اقدامات این کشورهاست. در ادامه همراه خبرنگاران باشید تا با تعدادی از پل های حیوانات در جهان آشنا شوید:

4 پل شگفت انگیزی که جان هزاران حیوان را نجات می دهند

اولین پل مخصوص عبور و مرور حیوانات در دهه 1950 در کشور فرانسه ساخته شد، همچنین بلندترین پل حیوانات دنیا به نام Natuurbrug Zanderij Crailoo در هلند ساخته شده است که حدود نیم مایل طول دارد! پیشنهاد می کنیم در لیست زیر کمی بگردید و با چند تا از بهترین محل های عبور و مرور حیوانات در این کره خاکی آشنا شوید.

پل خرچنگ ها در جزیره کریسمس (Christmas Island)

جزیره کریسمس، جزیره ای بسیار کوچک در استرالیا و در 230 مایلی ساحل اندونزی است که محل زندگی هزاران و بلکه میلیون ها خرچنگ قرمز دریایی است. این خرچنگ ها هر ساله از زمین هایی که در آنها تخم ریزی می نمایند، به سمت اقیانوس می روند. تعداد بسیار زیاد این خرچنگ های مهاجر باعث غیر قالب دسترس شدن جاده ها می گردد و از طرفی امکان کشته شدن و له شدن آنها زیر وسایل نقلیه بالاست. همین موضوع، دوستداران طبیعت را ترغیب کرد تا این سازه عجیب را برای این حیوانات بسازند. پلی که یکی از پر ترافیک ترین پل های دنیاست!

محل عبور حیات وحش در بلژیک (Wildlife Crossing In Belgium)

یکی یگر از پل های شگفت انگیزی که در کشور بلژیک ساخته شده است، پل ecoduct of kikbeek است که با 2 تونل در سال 2005 در بلژیک افتتاح شد و بوسیله آن حیوانات می توانند در یک راستا سبز به عبور و مرور بپردازند.

تونل لاک پشت ها در ژاپن (Turtle Tunnel In Japan)

شرکت های خط راه آهن ژاپن، به تازگی یک روش خلاقانه برای نجات جان لاک پشت هایی که سعی می نمایند تا از روی ریل راه آهن رد شوند، نموده اند. آنها تونل های باریکی را در کنار خط ریل ایجاد نموده اند تا لاک پشت ها از آنها عبور نمایند. به نظر می سد این تونل ها هم برا انسان ها و هم لاک پشت ها کاربرد دارد! چون هم لاک پشت ها دیگر روی ریل راه نمی روند و باعث تاخیر در حرکت قطارها نمی شوند و هم سالم می مانند.

پل حیوانات در پارک ملی Bnaff در کانادا

پلی بسیار زیبا برای عبور حیوانات که بیشتر خرس های گریزلی و خرس های سیاه از آن عبور می نمایند.

منبع: الی گشت

به "4 پل شگفت انگیزی که جان هزاران حیوان را نجات می دهند" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "4 پل شگفت انگیزی که جان هزاران حیوان را نجات می دهند"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید