آمریکا فهرست جدید تحریم خطوط کشتی رانی ایران را منتشر کرد

به گزارش خانه انگلیسی، وزارت خزانه داری آمریکا فهرست به روز شده ای از تحریم های مرتبط با خطوط کشتی رانی ایران منتشر کرده است.

آمریکا فهرست جدید تحریم خطوط کشتی رانی ایران را منتشر کرد

به گزارش گروه بین الملل خبرگزاری خانه انگلیسی، وزارت خزانه داری آمریکا فهرست به روز شده ای از تحریم های مرتبط با خطوط کشتی رانی ایران منتشر کرده است.

نام بیش از 100 نفتکش، کشتی باری و مسافری متعلق یا مرتبط با خطوط کشتی رانی جمهوری اسلامی ایران در این فهرست در وب سایت دفتر کنترل دارایی های خارجی وزارت خزانه داری آمریکا (اوفک) قرار گرفته است.

وزارت خزانه داری آمریکا گفته تغییراتی را در فهرست SDN (فهرست افراد ویژه مشخص شده و بلوک شده) اعمال کرده و آن را به روزرسانی کرده است.

وزارت خزانه داری آمریکا برای این کشتی ها از سه برچسب ایران [IRAN]، مقررات تحریم های مربوط به اشاعه سلاح های کشتار جمعی [NPWMD] و مقررات تحریم مالی ایران [IFSR] استفاده کرده است.

برای برخی از این نفتکش ها علاوه بر ارتباط با خطوط کشتی رانی جمهوری اسلامی ایران بهانه های دیگری هم ذکر شده است.

وزارت خزانه داری آمریکا هنوز بیانیه ای برای توضیح درباره این فهرست منتشر نکرده است. اخبار تکمیلی به محض دریافت اعلام خواهد شد.

روز جمعه خبرگزاری رویترز به نقل از منابعی گزارش داده بود دولت آمریکا به دنبال تحریم دست کم 40 نفتکش خارجی به بهانه تجارت با ونزوئلا است.

این منابع حمل ونقل دریایی که با خبرگزاری رویترز گفت وگو می کردند گفتند که تحریم های احتمالی علیه نفتکش های مختلف به زودی اعمال خواهد شد.

این خبر پس از آن اعلام شد که پنج نفتکش ایران، بی توجه به قوانین تحریم های یک جانبه آمریکا برای تحویل سوخت به ونزوئلا وارد آب های این کشور شدند.

4129/

منبع: خبرگزاری دانشگاه آزاد آنا

به "آمریکا فهرست جدید تحریم خطوط کشتی رانی ایران را منتشر کرد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "آمریکا فهرست جدید تحریم خطوط کشتی رانی ایران را منتشر کرد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید