احتمال زیاد رکود مالی در آمریکا

به گزارش خانه انگلیسی، در یک نظرسنجی اجرا شده از اقتصاددانان معین شد احتمال وقوع رکود در اقتصاد آمریکا در بالاترین سطح شش سال اخیر خود واقع شده است.

احتمال زیاد رکود مالی در آمریکا

به گزارش خانه انگلیسی به نقل از آسوشیتدپرس، مخاطرات ناشی از ریزش بازارهای مالی، جنگ تجاری با چین و تعطیلی موقت دولت آمریکا باعث شده است احتمال وقوع رکود در بزرگ ترین اقتصاد دنیا بیش از پیش افزایش یابد.

در نظرسنجی اجرا شده از جمعی از اقتصاددانان آمریکایی، شانس وقوع رکود در اقتصاد آمریکا در 12 ماه آینده 25 درصد عنوان شده است که پنج درصد بیش از پیش بینی ماه دسامبر و بالاترین سطح شش سال اخیر محسوب می گردد.

اقتصاددانان پیش بینی نموده اند رشد مالی آمریکا در امسال به جای 2.9 درصد به 2.5 درصد کاهش یابد که این رشد عمدتا ناشی از اشتغالزایی مستحکم، افزایش دستمزدها و کاهش مالیات هاست. اگر رشد اقتصاد آمریکا تا ماه ژوئیه ادامه یابد، برای نخستین بار در طول تاریخ این کشور رشد مالی در 10 سال متوالی مثبت خواهد بود.

برت رایان، کارشناس مسائل مالی آمریکا در دویچه بانک گفت: در دو ماه اخیر عرصه بر اقتصاد آمریکا تنگ تر شده است و این مسائل بر روی رشد مالی اثرگذار خواهد بود.

تداوم تعطیلی دولت آمریکا باعث تاخیر در انتشار آمار مالی شده است که برای برآورد دقیق از وضعیت اقتصاد اینکشور حیاتی است.

منبع: خبرگزاری ایسنا

به "احتمال زیاد رکود مالی در آمریکا" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "احتمال زیاد رکود مالی در آمریکا"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید