اندونزی به دنبال فراوری سالانه 250 میلیون دوز از واکسن کرونا است

به گزارش خانه انگلیسی، مقامات اندونزی اعلام کردند که اگر آزمایشهای بالینی پیروز باشد، تا سرانجام سال 2020 میلادی ظرفیت فراوری 250 میلیون دوز از واکسن کرونا ویروس را دارند.

اندونزی به دنبال فراوری سالانه 250 میلیون دوز از واکسن کرونا است

به نقل از رویترز، اریک توهیر وزیر کسب و کارهای دولتی اندونزی خاطرنشان کرد از آنجا این کشور به دنبال توقف موج کرونا است، می تواند در سال 250 میلیون دوز از واکسن کووید-19 را به فراوری برساند.

شرکت داروسازی دولتی بیو فارما(Bio Farma) این هفته، آزمایش بالینی مرحله سوم واکسن کرونا ساخت شرکت سینوواک(Sinovac) را شروع می نماید.

شرکت اندونزیایی بیو فارما خاطرنشان کرد که اگر این آزمایش ها موفقیت آمیز باشند، خودش به فراوری واکسن خواهد پرداخت.

واکسن شرکت سینوواک ، کروناوَک(CoronaVac) نام دارد. بنابر گزارش ها این واکسن پس از اینکه طی 14 روز دو بار به بدن افراد تزریق شد، سبب ایجاد آنتی بادی یا پادتن در بیش از 90 درصد افراد شد. این شرکت در بیانیه ای گفت هیچ عوارض جانبی شدیدی در اثر تزریق این واکسن مشاهده نشده است.

پاندمی کووید-19 یک درگیری و رقابت عظیم برای فراوری واکسن کروناویروس ایجاد نموده است.

در این رقابت بیش از 100 شرکت در حال توسعه واکسنی موثر برای کروناویروس هستند که تعدادی از آن ها روی انسان هم آزمایش شده اند.

با این وجود، هشدارهایی نیز در خصوص تقاضا و دسترسی کشورهای در حال توسعه، به واکسن وجود دارد.

توهیر در بیانیه ای گفت: بیایید به توانایی کشور خود اعتماد کنیم. شک نکنید که شرکت بیوفارما که اثبات شده است، می تواند واکسنی را فراوری کند که با همکاری های بین المللی ساخته شده یا واکسنی را توسعه دهد که خودش فراوری نموده است.

آزمایش های واکسن در اندونزی روی حدود هزار و 600 داوطلب انجام خواهد شد.

شرکت سینوواک هنوز درباره این سخنان اظهارنظر ننموده است. این شرکت همچنین در حال همکاری با بنگلادش و برزیل برای انجام آزمایشات بالینی واکسن است. ، ایسنا

منبع: ایران آنلاین

به "اندونزی به دنبال فراوری سالانه 250 میلیون دوز از واکسن کرونا است" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "اندونزی به دنبال فراوری سالانه 250 میلیون دوز از واکسن کرونا است"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید