جانسون: حضور نظامی انگلیس در افغانستان به سرانجام رسید

به گزارش خانه انگلیسی، بوریس جانسون نخست وزیر انگلیس در جمع نمایندگان مجلس این کشور اظهار داشت، حضور نظامی انگلیس در افغانستان به سرانجام رسید.

جانسون: حضور نظامی انگلیس در افغانستان به سرانجام رسید

به گزارش گروه بین الملل خانه انگلیسی، همزمان با حدس ها درباره خروج آمریکا از افغانستان، نخست وزیر انگلیس به نمایندگان مجلس این کشور اطلاع داده که حضور اشغالگرانه انگلیس در افغانستان بعد از 20 سال به سرانجام رسید.

روزنامه گاردین روز پنجشنبه (امروز) گزارش داد، بوریس جانسون نخست وزیر انگلیس سرانجام ماموریت نظامی این کشور در افغانستان را اظهار داشت.

این رسانه در گزارش خود اذعان کرد، خروج نظامیان گلیسی از افغانستان بعد از 20 سال حضور در این کشور، به صورتی عجولانه و محرمانه اجرا شده است.

طبق این گزارش، نخست وزیر انگلیس در اظهارنظری خطاب به نمایندگان مجلس این کشور از سرانجام حضور نظامی انگلیس در افغانستان اطلاع داد.

برآورد رسانه های انگلیس، حضور نظامی این کشور در جنگ به رهبری آمریکا در افغانستان، باعث مرگ 457 نظامی انگلیسی شده است.

طی روز های گذشته رسانه ها از تدارک لندن برای خروج از افغانستان اطلاع داده بودند. بر همین اساس، سیزدهم تیر ماه روزنامه دیلی میل نوشته بود که تمام نظامیان انگلیسی امروز (یکشنبه) خاک افغانستان را ترک خواهند کرد.

انگلیس در سال 2001 و به بهانه جنگ با ترور، دوشادوش آمریکا به افغانستان لشگرکشی کرد و امروز پنجشنبه نخست وزیر این کشور در مجلس، سرانجام ماموریت نظامی لندن در افغانستان را اظهار داشت.

منبع: خبرگزاری دانشجو

به "جانسون: حضور نظامی انگلیس در افغانستان به سرانجام رسید" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "جانسون: حضور نظامی انگلیس در افغانستان به سرانجام رسید"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید