خبرنگاران 36 واحد تولیدی در شهرک صنعتی سرپل ذهاب فعال است

به گزارش خانه انگلیسی، قصرشیرین- خبرنگاران- فرماندار سرپل ذهاب گفت: 36 واحد فراوریی در شهرک صنعتی این شهرستان فعال است که نقش مهمی در ایجاد اشتغال و توسعه مالی و تحقق شعار جهش فراوری دارد.

خبرنگاران 36 واحد تولیدی در شهرک صنعتی سرپل ذهاب فعال است

به گزارش خبرنگار خانه انگلیسی، نورالدین فرزادی پور روز دوشنبه در حاشیه بازدید از شهرک صنعتی سرپل ذهاب گفت: شهرک صنعتی سرپل ذهاب در جریان زلزله آبان سال 96 دچار آسیب های فراوانی شد که با اعطای تسهیلات بخشی از این واحدها به چرخه فراوری بازگشته اند که در این راستا کوشش و همت صاحبان واحدهای فراوریی نیز برای آغاز مجدد فعالیت آن ها قابل توجه است.

وی گفت: در مجموع شهرک صنعتی سرپل ذهاب 64 واحد فراوریی دارد که 36 واحد فعال و 2 واحد آماده بهره برداری است و امیدواریم 16 واحد راکد نیز با همت و کوشش صاحبان این واحدها و تسهیلات اعطایی بتوانند بازهم راه اندازی شوند و برای مابقی واحدهای غیرفعال این مجموعه نیز در آینده کوشش می گردد که به چرخه فراوری بازگردند.

نماینده عالی دولت در سرپل ذهاب گفت: 16 واحد راکد فراوریی آسیب دیده از زلزله سال 96 قرار است با نظر کارشناسان و سرمایه گذاران، 60 میلیارد تومان تسهیلات از محل یاری های فنی اعتباری و بند الف تبصره 18 برای راه اندازی و فعالیت دوباره به صاحبان آن ها پرداخت گردد که در مجموع زمینه اشتغال 300 نفر را فراهم می نمایند.

فرزادی پور اضافه نمود: درصدد هستیم با فعالیت واحدهای شهرک صنعتی و ظرفیت های این بخش بتوانیم زمینه اشتغال هرچه بیشتر جوانان جویای کار این شهرستان را فراهم کنیم.

او ادامه داد: فعالیت این واحدهای صنعتی علاوه بر تامین بازار شهرستان، توانسته برای تعداد زیادی از جوانان جویای کار اشتعالزایی نمایند و ما هم کوشش می کنیم تنا مسائل صاحبان اتین واحدها را رفع کنیم.

در جریان زلزله 21 آبان 46 میلیارد تومان به 62 واحد صنعتی مستقر در شهرک صنعتی سرپل ذهاب خسارت وارد شد.

زمین لرزه 7.3 ریشتری 21 آبان سال 96 در 11 کیلومتری بخش ازگله و 32 کیلومتری شهر سرپل ذهاب رخ داد که 620 کشته و 12 هزار و 386 مصدوم داشت.

این زلزله به 10 شهرستان و یک هزار و 932 روستای استان کرمانشاه خسارت وارد کرد و براساس ارزیابی بنیاد مسکن انقلاب اسلامی، 103 هزار واحد مسکونی شهری و روستایی آسیب کلی و جزیی دید.

البته در زلزله 6.4 ریشتری یکشنبه چهارم آذر 97 هم 771 مصدوم و بیش از چهار هزار واحد مسکونی خسارت دیده، به این آمارها اضافه شد.

منبع: ایرنا

به "خبرنگاران 36 واحد تولیدی در شهرک صنعتی سرپل ذهاب فعال است" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "خبرنگاران 36 واحد تولیدی در شهرک صنعتی سرپل ذهاب فعال است"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید