درج فاکتورها در سامانه جامع تجارت به پایش بازار یاری می نماید

به گزارش خانه انگلیسی، وزیر صنعت، معدن و تجارت گفت: با درج فاکتورها در سامانه جامع تجارت، بازرسی ها هوشمند شده و رصد و پایش بازار بدون دخالت عامل انسانی انجام می گردد.

درج فاکتورها در سامانه جامع تجارت به پایش بازار یاری می نماید

سیدرضا فاطمی امین در نشست هم اندیشی با اصناف کشور، اجرای طرح درج قیمت تولیدکننده و شفاف سازی قیمت ها را سبب شکل گیری رقابت واقعی و در پی آن، ارتقای کیفیت کالاها دانست و اظهار کرد: با توجه به این که حداکثر تخفیف واحدهای تولیدی (کارخانه ها) به شبکه توزیع 3 درصد بوده و تخفیف بیش از 3 درصد مستلزم دریافت مجوزهای ضروری است، پس تخفیف های اغواکننده فروشگاه ها نیز با اجرای طرح درج قیمت تولیدکننده از بین می رود.

وی توضیح داد: بر اساس ماده 15 نظام صنفی، خرده فروش باید قیمت مصرف کننده را بر روی قفسه کالا در معرض دید خریدار قرار دهد که این در واقع استاندارد جهانی نیز است.

وزیر صنعت، معدن و تجارت با اشاره به درج فاکتورها در سامانه جامع تجارت نیز توضیح داد: با این کار بازرسی ها هوشمند شده و رصد و پایش بازار بدون دخالت عامل انسانی انجام می گردد، وقتی بار نظارتی و بازرسی روی خرده فروشی ها برداشته گردد به ثبات قیمتی یاری می گردد.

فاطمی امین، ثبات قیمت ها را از اهداف اصلی اجرای این طرح دانست و گفت: با اجرای طرح شفافیت قیمتی و درج قیمت تولیدکننده با کمترین چالش می توان بر بازار نظارت داشت.

وی با اشاره به رشد صادرات و درآمدهای نفتی کشور، اعلام نمود: صادرات غیرنفتی تا اول اسفند ماه از مرز 45 میلیارد دلار عبور نموده است و این موضوع نشانگر افق های روشنی در اقتصاد کلان کشور است و با همدلی و هم افزایی تمامی ارکان و ذینفعان، شرایط امیدوارکننده ای در آینده رقم خواهد خورد.

وزیر صنعت، معدن و تجارت بعلاوه اضافه نمود: تورم سالانه از 45 و 50 درصد در شهریورماه به حدود 35 درصد رسیده است و متعاقب این موضوع، تورم نقطه به نقطه نیز کاهشی شده است.

منبع: اتاق بازرگانی ایران

به "درج فاکتورها در سامانه جامع تجارت به پایش بازار یاری می نماید" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "درج فاکتورها در سامانه جامع تجارت به پایش بازار یاری می نماید"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید