وزیر دفاع برکنار شده آمریکا: خدا به دادمان برسد

به گزارش خانه انگلیسی، خبرنگاران : وزیر دفاع برکنار شده آمریکا در مصاحبه ای که روز دوشنبه منتشر شد، گفت: اگر جانشینم یک فرد بله قربانگو باشد، خدا به دادمان برسد.

وزیر دفاع برکنار شده آمریکا: خدا به دادمان برسد

به گزارش خانه انگلیسی به نقل از ایسنا، مارک اسپر، وزیر دفاع آمریکا که روز دوشنبه از سوی دونالد ترامپ، رئیس جمهوری این کشور اخراج شد، در گفتگوی هفته گذشته خود با روزنامه میلیتاری تایمز گفته بود: من به عنوان وزیر دفاع تصمیم دارم تا به مبارزه ام با دونالد ترامپ، رئیس جمهوری آمریکا ادامه دهم و از اینکه چنین رفتاری دارم، پشیمان نیستم.

وی در این مصاحبه که در چهارم نوامبر انجام شد، گفته بود: و در انتها، همانطور که گفتم شما باید به مبارزه ادامه دهید. من می توانم بابت هر چیزی مبارزه کنم و آن را به یک نبرد عظیم تبدیل کنم و می توانم با آن زندگی کنم. میپرسید چرا؟ چه کسی بعد از من بیاید؟ یک فرد بله قربانگو، پس خدا به دادمان برسد.

وی در پاسخ به این سوال که آیا سایر وزرای دفاع زمان زیادی را برای متعادل سازی آرزوها و آمال رئیس جمهوری با تاثیرات امنیت ملی بالقوه صرف نموده اند، گفت: شاید نه. نمی دانم.

دو روز پس از آنکه جو بایدن، رئیس جمهوری منتخب آمریکا شد، ترامپ در توئیتی اخراج اسپر را اظهار داشت و کریستوفر میلر، مدیر مرکز ملی مقابله با تروریسم را سرپرست وزارت دفاع کرد.

رئیس جمهوری آمریکا گفت: کریس کار عظیمی انجام می دهد. مارک اسپر اخراج شده است. من از او بابت خدماتش قدردانی می کنم.

روابط بین اسپر و ترامپ در تابستان سال جای میلادی زمانی متشنج شد که مارک اسپر به انتقاد از برنامه های رئیس جمهوری برای استقرار سربازان در واکنش به اعتراضات نژادپرستی پرداخت.

اسپر به میلیتاری تایمز گفته بود، تمایلی برای کناره گیری ندارد اما انتظارش را دارد که در زمانی نامشخص کنار گذاشته گردد.

اسپر گفته بود که اگر ترامپ تایید پنتاگون برای ترفیع سرهنگ الکساندر ویندمن را رد کند، به صورت حتم از سمتش کناره گیری می نماید. ویندمن در تحقیقات برای استیضاح ترامپ شهادت داده بود و بلافاصله از سمتش استعفا کرد و پس از آنکه ترفیعش متوقف شد، از ارتش هم بازنشسته شد.

منتقدان اسپر وی را اسپر بله قربانگو می نامند چون فردی است که با برنامه های ترامپ همراه بود.

اسپر همچنین گفته بود، با وجود تنش هایی که با ترامپ و کاخ سفید داشته، احساس نموده که باید به کارش به عنوان وزیر دفاع ادامه دهد.

منبع: اقتصادنیوز

به "وزیر دفاع برکنار شده آمریکا: خدا به دادمان برسد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "وزیر دفاع برکنار شده آمریکا: خدا به دادمان برسد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید