ویلسون: بُن بست جنگ افغانستان و عدم پیروزی آمریکا قابل پیش بینی بود

به گزارش خانه انگلیسی، کاردار سفارت آمریکا در کابل گفت آمریکا از چند سال پیش به این نتیجه رسیده بود که جنگ افغانستان به بن بست رسیده و امکان پیروزی نظامی در این کشور وجود ندارد.

ویلسون: بُن بست جنگ افغانستان و عدم پیروزی آمریکا قابل پیش بینی بود

به گزارش دفتر منطقه ای خانه انگلیسی، راس ویلسون کاردار سفارت آمریکا در کابل با اعتراف بر ناکامی واشنگتن در افغانستان گفت: ما از چند سال گذشته به این نتیجه رسیدیم که جنگ مداوم در افغانستان یک بن بست است و ما در سرانجام پیروز نخواهیم شد.

وی بدون اظهارنظر درباره اینکه چرا آمریکا با درک عدم امکان پیروزی در افغانستان به تشدید جنگ و نظامی گری در این کشور پرداخته، به طلوع نیوز گفت که حل مسئله افغانستان از طریق سیاسی بهترین گزینه است.

راس ویلسون در یک گفت وگو با طلوع نیوز، پرداختن به معضل افغانستان را از راه های سیاسی بهترین گزینه می داند.

این در حالی است که کاخ سفید نیز اعلام کرده که فرایند خروج نیروهای آمریکایی از افغانستان بطور رسمی آغاز شده است و قرار است این فرایند پیش از بیستمین سالگرد 11 سپتامبر (20 شهریور) سرانجام یابد.

از سوی دیگر وزارت خارجه آمریکا نیز در بیانیه ای از کارکنان غیرضروری سفارت این کشور در کابل خواسته است که در پی افزایش خشونت ها در افغانستان و خروج نیروهای آمریکایی و ناتو، خاک افغانستان را ترک کنند .

گفتنی است که براساس گزارش تازه مرکز مطالعاتی واتسون، از زمان حمله آمریکا به افغانستان در اکتبر سال 2001 تا آوریل سال 2021 میلادی بیش از 240 هزار نفر در نتیجه مستقیم جنگ آمریکا کشته شدند .

.

منبع: خبرگزاری تسنیم

به "ویلسون: بُن بست جنگ افغانستان و عدم پیروزی آمریکا قابل پیش بینی بود" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "ویلسون: بُن بست جنگ افغانستان و عدم پیروزی آمریکا قابل پیش بینی بود"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید