4 راه ساده و سریع برای پاک کردن روغن سوخته از روی اجاق گاز

به گزارش خانه انگلیسی، گاهی اوقات غذا سر می رود یا به هنگام سرخ کردن غذاها، روغن روی اجاق گاز می ریزد و شاید ما تا چند روز وقت برای پاک کردن آن پیدا نکنیم.

4 راه ساده و سریع برای پاک کردن روغن سوخته از روی اجاق گاز

به گزارش ، راحت ترین راه برای پاک کردن روغن ریخته شده روی گاز، همان دقایق اول است؛ اما اگر همان دقیقه نتوانستیم آن را پاک کنیم، این روغن به اصطلاح با حرارت می سوزد و در اثر مجاورت با هوا، اکسید می شود که پاک کردن آن به راحتی دقایق اول نیست. در ادامه شما را با راه کار هایی آشنا می کنیم که می توانید به آسانی و در کمترین زمان روغن های سوخته و اکسید شده را از روی اجاق گاز پاک کنید.

برای حل کردن و نرم کردن مواد روغنی که حالا به راحتی تمیز نمی شوند، باید یک استکان (بسته به وسعتی که می خواهید تمیز کنید) سرکه و یک قاشق (به نسبت زیاد شدن سرکه زیاد می شود) پودر جوش شیرین را با هم ترکیب کرده و 5 دقیقه روی محدوده مورد نظر بگذارید سپس با آب جوش پاک کنید.

شاید جالب باشد که بدانید نوشابه با روغن چه می کند. گاز حل شده در نوشابه موجب زدودن و حل شدن روغن در خود می شود. ابتدا کمی نوشابه گازدار را روی آن بریزید سپس بعد از چند دقیقه (کوتاه) آن را با آب جوش پاک کنید.

آب لیمو خاصیت اسیدی دارد و چربی را در خود حل می کند. پیشنهاد ما به شما این است که ابتدا کمی آب جوش روی روغن بریزید سپس 10 دقیقه اجازه دهید آب لیمو روی آن بماند. دو مرتبه از آب جوش استفاده کنید و آن را پاک کنید.

اسپری های فراوانی مخصوص گاز پاک کن در بازار موجود هستند که می توانید برای از بین بردن لکه های روغنی استفاده کنید؛ ولی باید به یک مورد بسیار توجه کنید. مطمئن شوید که مواد شیمیایی و لکه روغن کاملا پاک می شود. زیرا مواد شیمیایی پاک کننده، برای مثال آنزیم کاتیونی دارند که بسیار برای بدن خطرناک هستند. تا مطمئن نشدید که مواد شیمیایی کاملا با آب جوش پاک شدند، از روشن کردن اجاق گاز خودداری کنید.

منبع: ایرنا

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان

به "4 راه ساده و سریع برای پاک کردن روغن سوخته از روی اجاق گاز" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "4 راه ساده و سریع برای پاک کردن روغن سوخته از روی اجاق گاز"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید